A A A

Za pomocą aplikacji PeoPay kupisz bilety komunikacji miejskiej

11 grudnia 2021, 15:50
Usługa jest oferowana klientom Banku Pekao SA w 61 miastach w Polsce.
Za pomocą aplikacji PeoPay kupisz bilety komunikacji miejskiej

Pokaż kod i jedź

Aplikacja Banku PeKao pod koniec września miała blisko dwa miliony aktywnych użytkowników. To dla nich bank przygotował kolejną funkcję – uruchomioną właśnie opcję zakupu biletów komunikacji miejskiej. Aby kupić bilet, trzeba zalogować się do PeoPay, w zakładce „więcej" wybrać „bilety komunikacyjne", miasto i rodzaj biletu. Usługa jest obecnie dostępna w 61 miastach, w tym np. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Lublinie, Kielcach, Rzeszowie czy Białymstoku.

Podczas kontroli wystarczy pokazać kod z aplikacji. W niektórych miastach bilet należy jeszcze dodatkowo skasować - skanując kod QR, który można znaleźć wewnątrz autobusu, tramwaju lub przy bramkach wejściowych do metra.

– Sukcesywnie rozbudowujemy aplikację o nowe usługi, od listopada można poprzez aplikację handlować funduszami Pekao TFI, już wkrótce będzie możliwość opłat parkingowych – mówi Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Kanałów Zdalnych w Banku Pekao. Docelowo aplikacja ma być wygodnym, zawsze dostępnym i łatwym w obsłudze narzędziem do zarządzania finansami.

fot. PeKao


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto