A A A

Zagrożona produkcja układów pamięci

30 grudnia 2021, 15:10
Samsung Electronics i Micron Technology ostrzegają, że ograniczenia wprowadzone w chińskim Xian zakłócą działanie ich zakładów produkcyjnych.
Zagrożona produkcja układów pamięci

Możliwe opóźnienia dostaw

Dwaj najwięksi na świecie producenci układów pamięci DRAM, firmy Samsung i Micron, niepokoją się surowymi ograniczeniami związanymi z COVID-19 wprowadzonymi w chińskim mieście Xian. Uważają, że mogą one negatywnie wpłynąć na produkcję elementów w zakładach zlokalizowanych na tym terenie, przede wszystkim spowodować opóźnienia w dostawach układów pamięci.

Wprowadzone restrykcje spowodowały zmniejszenie liczby pracowników w placówkach Micronu. Fabryka półprzewodników Samsunga w Xian na razie pracuje bez znaczących zakłóceń, ale dalsze trwanie pandemii może spowodować spadek produkcji.

Chiński rząd wprowadził restrykcje dotyczące podróży i wyjazdów z Xian, obowiązujące od 23 grudnia br.

fot. Artiom Vallat – Unsplash


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto