A A A

Zalman K900M - klawiatura mechaniczna z wyżej półki

24 czerwca 2016, 09:05
Na rynku debiutuje klawiatura mechaniczna K900M marki Zalman, która została określona przez producenta jako "produkt z najwyższej półki". Czy to prawda?
Zalman K900M - klawiatura mechaniczna z wyżej półki

Klawiatura K900M umożliwia podświetlenie m.in. wszystkich klawiszy, tylko tych, z których gracz korzysta w czasie rozgrywki lub wybrać jeden z dostępnych trybów. Istnieje też możliwość, by klawiatura sama wyróżniła te przyciski, które są używane w najpopularniejszych tytułach, takich jak np. Counter Strike lub Leauge of Legends.

K900M nie korzysta z żadnego oprogramowania, a wszystko, od trybów podświetlenia do makr, można uruchomić z poziomu samej klawiatury. Co więcej, urządzenie zapamiętuje wykorzystywane przez użytkownika ustawienia, przez co można ich używać również po podpięciu sprzętu do innego komputera.

Dla wielu graczy ważną opcją jest możliwość nagrania makr, które znacznie ułatwiają rozgrywkę on-line. W K900M jako makro można zapisać nawet kliknięcie myszki, a także ustawić szybkość i częstotliwość jego działania. Urządzenie Zalmana pozwala na stworzenie do 10 makr jednocześnie, a specjalny LED-owy wskaźnik poinformuje, czy makro jest nagrywane.

Klawiatura posiada anti-ghosting na wszystkie 104 klawisze, które działają na przełącznikach Kailh. By uniknąć często zdarzającego się omyłkowego wciśnięcia przycisku Windows, warto posłużyć się trybem Z Key, blokującego działanie feralnego klawisza. Tak można postąpić również z resztą przycisków, co może się przydać w czasie czyszczenia klawiatury.

Szybkość, z jaką wciśnięty klawisz przekazuje sygnał do komputera, ma spore znaczenie w wielu grach, w których często sekundy decydują o zwycięstwie lub porażce. Zalman przekonuje, iż dzięki zastosowaniu technologii Z-Engine, ich klawiatura działa do 20 razy szybciej niż inne tego typu produkty.

Obwód drukowany K900M wykonano z wytrzymałych i wodoodpornych materiałów, zapewniających szybkie i sprawne działanie urządzenia. Producent zadbał także o wygląd, stawiając na minimalistyczny, ale i estetyczny design. Całości dopełniają laserowo wycinane wzory literek umieszczonych na klawiszach.

Produkt ma trafić do sprzedaży w przyszłym tygodniu, a jego cena będzie wynosić 519 zł.

Cechy produktu:

- Przełączniki: Kailh
- Ilość klawiszy: 104
- Klawisze multimedialne: tak
- Klawisze makr: 10
- Funkcja anti-ghosting
- Złącze: USB
- Kompatybilność: USB/PS2
- Długość kabla: 1,7 m
- Wymiary: 440x140x35 mm
- Waga: 1,25 kg


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto