A A A

Zbliża się koniec usługi Hangouts

26 listopada 2020, 07:50
W komunikatorze Google'a zablokowano funkcję grupowych połączeń wideo.
Zbliża się koniec usługi Hangouts

Przymusowa przesiadka

Komunikator Hangouts już od pewnego czasu był zaniedbywany przez Google'a – teraz jednak wygląda na to, że niebawem przestanie istnieć w ogóle.

 

Tylko indywidualnie

Użytkownicy aplikacji po zaktualizowaniu jej do wersji 36.0.340725045 mają okazję przekonać się, że funkcja grupowych połączeń wideo jest już nieosiągalna. Próba nawiązania wideorozmowy z grupą kończy się automatycznym wklejeniem w polu edycji odsyłacza do usługi Meet. Nadal można prowadzić rozmowy z pojedynczymi użytkownikami

Biorąc pod uwagę fakt, że w komunikatorze wyświetlana jest informacja „Rozmowy wideo w Hangouts korzystają teraz z Google Meet" należy przypuszczać, że koncern z Mountain View chce nakłonić użytkowników do przesiadki na usługę Meet, a uśmiercenie aplikacji Hangouts jest już tylko kwestią czasu.

Wideokonferencje prowadzone w ramach usługi Meet są od kilku miesięcy darmowe. Trzeba jednak liczyć się z ograniczeniem liczby uczestników dyskusji do 10 osób.

fot. Google


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto