A A A

Zdalnie sterowane droidy z Gwiezdnych Wojen

13 listopada 2018, 14:30
CK Mediator, warszawski dystrybutor sprzętu elektronicznego, wprowadza do swojej oferty produkty marki Sphero - zdalnie sterowane roboty sferyczne wzorowane na znanych droidach ze świata "Star Wars". Urządzenia powstały przy wsparciu programu skierowanego do projektów technologicznych Disney Accelerator Program.
Zdalnie sterowane droidy z Gwiezdnych Wojen

Marka Sphero powstała w 2010 roku jako rozwinięcie organizacji startupowej. Cztery lata później przystąpiła do programu wspierającego realizację projektów technologicznych - Disney Accelerator Program.

Dzięki współpracy z Disneyem powstał robot, odwzorowujący znaną i lubianą maszynę z filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy - droida BB-8. Chwilę później do sprzedaży trafiły pozostałe znane astromechy: BB-9E, R2-Q5 oraz kultowy R2-D2. Obecnie marka Sphero znana jest na całym świecie z produkcji wszelkiego rodzaju robotów sferycznych i realizacji wielu produktów edukacyjnych.

W dystrybucji CK Mediator będą dostępne wszystkie produkty z serii Sphero Star Wars. Robotami można sterować z poziomu aplikacji (Star Wars Droids App by Sphero) zainstalowanej w smartfonie lub tablecie, a także za pomocą dedykowanej opaski Force Band, która umożliwia sterowanie za pomocą gestów.

Roboty dodatkowo można programować przy pomocy aplikacji Sphero Macrolab, która zawiera zestaw predefiniowanych makr oraz możliwość własnego programowania przy pomocy języka wzorowanego na BASICu.

Każde z urządzeń jest interaktywne i posiada zdolność komunikowania się z pozostałymi droidami Star Wars Spehero, które są obsługiwane przez tę samą aplikację. Należy zwrócić uwagę również na opcję rozszerzonej rzeczywistości, która pozwala użytkownikom na poznawanie uniwersum Gwiezdnych Wojen poprzez przeglądanie symulacji holograficznych.

Droidy (R2-D2, BB-8, BB-9E, R2-Q5) będą dostępne w zestawach z opaską Force Band w cenie 490 zł. Będzie je można również kupić poza zestawem wtedy cena robotów wyniesie 399 zł, a opaski 149 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto