A A A

Zegarki Apple'a: jak to się zaczęło?

15 kwietnia 2020, 08:40
W internecie pojawiły się zdjęcia pierwszych prototypów zegarków z serii Apple Watch.
Zegarki Apple'a: jak to się zaczęło?

Za kilka tysięcy dolarów można kupić prototypowe zegarki Apple'a.

W serwisie Vice pokazano zdjęcia pierwszych modeli z serii Apple Watch. Autorem fotografii jest Giulio Zompetti, kolekcjoner prototypowych urządzeń elektronicznych. Ma on nadzieję, że wzbogaci się na sprzedaży zegarków, których wzornictwo i funkcje można odnaleźć w seryjnych produktach firmy Apple.

Na zdjęciach w serwisie Vice widać, że sprzęt jest mocno sfatygowany. Zompetti wyjaśnia, że zdobył go w zakładzie zajmującym się utylizacją odpadów elektronicznych.

 

5 lat do fortuny

Pierwszy zegarek Apple'a trafił do sprzedaży w 2015 r. i kosztował prawie 350 dolarów. Cena taka wydawała się wówczas co najmniej nierozsądna, ale koncern z Cupertino odniósł sukces i obecnie jest największym na świecie sprzedawcą zegarków. Zdaniem analityków wartość działu sprzętu „ubieralnego" (wearable) jest w firmie Apple tak duża, że gdyby stał się on osobnym przedsiębiorstwem, trafiłby na listę Fortune 200.

fot. Giulio Zompetti


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto