A A A

Złośliwa aplikacja wydobywająca kryptowaluty na serwerach NAS

9 grudnia 2021, 14:00
QNAP ostrzega użytkowników swoich urządzeń przed wirusem obciążającym procesor.
Złośliwa aplikacja wydobywająca kryptowaluty na serwerach NAS

Zajmie 50%

QNAP, tajwański producent pamięci masowych, poinformował użytkowników swoich urządzeń o zagrożeniu złośliwą aplikacją, która po zainfekowaniu serwera NAS zaczyna wydobywanie kryptowalut.

Firma nie nie podała żadnych szczegółów o sposobie, w jaki zostały złamane zabezpieczenia urządzeń i jak szkodliwe programy są na nich instalowane. Poinformowała tylko, że wirus tworzy w zainfekowanym systemie proces o nazwie oom_reaper, który wykorzystuje zasoby procesora w 50 procentach.

Producent serwerów poradził klientom, aby zaktualizowali wykorzystywane systemy operacyjne i wszystkie aplikacje QNAP-a. Zalecił też, aby zmienili hasła do kont NAS.

Według firmy QNAP, aby usunąć złośliwe oprogramowanie z zainfekowanego urządzenia, należy ponownie uruchomić system oraz zainstalować firmowe narzędzie Malware Remover.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto