A A A

Zuckerberg zakleja kamerkę w laptopie. My też powinniśmy?

23 czerwca 2016, 11:10
Mark Zuckerberg, twórca Facebooka, przez zupełny przypadek wyjawił światu, że zakleja swoją kamerkę internetową w laptopie. Dlaczego to robi?
Zuckerberg zakleja kamerkę w laptopie. My też powinniśmy?

Zuckerberg z okazji 500 mln użytkowników Instagrama (platforma kupiona przez Facebooka) opublikował zdjęcie, na którym siedzi przy swoim firmowym biurku i trzyma w rękach ramkę imitującą kadr z tegoż serwisu. Analiza zdjęcia pokazała, że Mark ma zaklejoną kamerkę i mikrofon w Macbooku. Dlaczego?

Miesiąc temu podczas spotkania ze studentami dyrektor FBI, James Comey powiedział coś nieoczekiwanego, czym zwrócił uwagę obrońców prywatności. Comey przyznał, że zakleja taśmą kamerkę internetową w swoim prywatnym laptopie.

Jak się zatem okazuje, osoby "z branży", znające biznes IT, tematykę bezpieczeństwa w Sieci oraz inne powiązane z nią zagadnienia dobrze wiedzą, że zawsze należy uważać.

 

 


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto