A A A

iPhone sam zadzwoni po pomoc

3 listopada 2021, 09:00
Jest szansa, że od przyszłego roku Apple wprowadzi do smartfonów nową funkcję o nazwie „wykrywanie wypadków".
iPhone sam zadzwoni po pomoc

Tuż po czołówce

W rezultacie smartfon będzie automatyczne wybierał numer alarmowy 911 (lub inny) w przypadku, gdy zajdzie podejrzenie, że zdarzyła się kolizja na drodze. Nowa funkcja będzie wykorzystywać czujniki takie jak akcelerometr wbudowany w urządzenia.

Prace nad nową funkcją trwają podobno już kilka lat; do takich informacji dotarł dziennik „The Wall Street Journal", według którego Apple anonimowo zbiera dane użytkowników, które następnie wykorzystuje do poprawy dokładności algorytmu wykrywania kolizji.

Wcześniej Google wprowadził podobną funkcję w smartfonach Pixel 3 i Pixel 4 dzięki aplikacji Bezpieczeństwo osobiste, która może wykryć wypadek samochodowy i powiadomić służby ratunkowe.

General Motors od lat oferuje takie udogodnienie w samochodach z systemem OnStar, a ostatnio korzysta ze smartfonów jako narzędzia do powiadamiania o wypadkach; koncern opracował specjalną aplikację OnStar Guardian. Według WSJ usługa ta reaguje na ponad 6000 powiadomień o wypadkach miesięcznie.

Mechanizm wykrywania wypadków trafi nie tylko do iPhone'ów: koncern z Cupertino zamierza wprowadzić taką usługę również do urządzeńi Apple Watch 4. Jeśli testy pójdą zgodnie z planem, będziemy mogli skorzystać z nowej funkcji już w 2022 roku.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto