A A A

iRoar - inteligentny głośnik od Creative

15 czerwca 2016, 10:00
Inżynierowie Creative Technology postawili kolejny krok w ewolucji kompaktowych, mobilnych kolumienek stwarzając iRoar.
iRoar - inteligentny głośnik od Creative

iRoar wyróżnia wysoka jakość brzmienia, inteligentne przetwarzanie dźwięku oraz duże możliwości w zakresie rozbudowy, personalizacji i współpracy a otwarta platforma pozwala na obsługę zewnętrznych aplikacji. Kolumna iRoar posiada dwukrotnie większą moc niż Sound Blaster Roar, a także wytrzymałą baterię o żywotności 20 godzin.

Siła tkwi wewnątrz systemu

Sercem Creative iRoar jest mocny, elastyczny i programowalny wielordzeniowy procesor SB - Axx1. To on odpowiada za jakość brzmienia, wzmocnienie, przetwarzanie dźwięku, jak i dostosowanie systemu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Dzięki temu iRoar może być również wykorzystany jako karta high-end.

Zaawansowana akustyka

Głośnik iRoar przewyższa pozostałe produkty z generacji Sound Blaster Roar. Kompaktowa kolumienka posiada 5 przetworników, w tym subwoofer, podając dźwięk o mocy 40 wat. Dwa wysokotonowe przetworniki 2,0" zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić odpowiednią dyspersję wysokich dźwięków w polu dalekim. Subwoofer 2,5" gwarantuje wysoką jakość basów, zaś dwa pasywne radiatory zwiększają zasięg rozprzestrzeniania się niskich tonów.

Głośnik iRoar wykorzystuje dwa wzmacniacze: jeden do niskich i średnich częstotliwości, a drugi - wyłącznie do wysokich. Pozwala to zapewnić czystość i jakość dźwięku HD.

Inteligentne przetwarzanie dźwięku

Firma Creative zaprojektowała inteligentną technologię Dynamic Range Expansion, która automatycznie analizuje i przywraca dynamikę w skompresowanych ścieżkach audio w czasie rzeczywistym. Nie trzeba już poświęcać dynamiki dla poziomu głośności. Ponadto iRoar wykorzystuje technologię Smart Volume, działającą w tle, która minimalizuje nagłe zmiany głośności podczas odtwarzania.

Technologia BlasterX Immersion

Głośnik posiada opatentowaną technologię BlasterX Immersion, opartą na autorskim rozwiązaniu firmy Creative (Creative MultiSpeaker Surround), które pozwala rozdzielić dźwięk stereo na głośniki systemu wielokanałowego. W efekcie głośnik dostarcza ciekawych wrażeń słuchowych i zapewnia szersze rozprzestrzenianie się dźwięku.

Głośnik do telekonferencji

Użytkownicy iRoar mogą prowadzić telekonferencje, mając pewność, że głos będzie zawsze wyraźny i donośny. To zasługa technologii wykorzystywanych przez iRoar - Adaptive Noise Reduction i Adaptive Acoustic Echo Cancellation. Wbudowane mikrofony wychwytują dźwięki w promieniu 360 stopni lub działają selektywnie i skupiają się na określonym zasięgu bazując na technologii Mic Beam.

Funkcja Voice Xmorphing

Procesor SB-Axx1 umożliwia aktywację funkcji Voice Morph, w ciekawy sposób zmieniającej brzmienia głosu. Po naciśnięciu jednego przycisku funkcja Emotion Amplifier zwiększa intensywność głosu i tonu, ułatwiając wyrażanie emocji. Wiele ciekawych efektów pozwala także na zmianę wysokości dźwięku głosu. Gdy urządzenie jest używane podczas telekonferencji , użytkownicy mogą zmieniać swoje głosy na bieżąco z wykorzystaniem aplikacji iRoar Dashboard.

Przyjazne aplikacje dla użytkownika

iRoar jest wyposażony w pakiet aplikacji dla Androida oraz iPhone'a o nazwie iRoar Dashboard. Pozwala on na zdalną kontrolę głośnika i ustawianie korektora graficznego, parametrów dźwięku oraz poziomu sygnału głośności bezpośrednio z telefonu z bogatym interfejsem graficznym - wszystko za dotknięciem ręki. Ustawienia mogą być na stałe przechowywane w głośniku.

Wyposażenie

iRoar jest wyposażony w Korektor graficzny, system Dialog +, który zapewnia wzmocnienie głosu w filmach, muzyce i grach oraz pozwala wyodrębnić dialog od reszty ścieżki dźwiękowej. Dodatkowo mamy do dyspozycji iRoar Megafon app i iRoar Remote, który umożliwia dostęp do nagrań zamieszczonych na karcie microSD w iRoar, NFC, Bluetooth z Multipoint i wsparciem kodeków HD Audio, USB Audio, zintegrowane MicroSD AAC, WAV i odtwarzacz MP3. iRoar może być również wykorzystany jako budzik.

Dwufunkcyjna bateria

IRoar wykorzystuje dwufunkcyjną baterii. Duży, wbudowany 9000 mAh litowo- jonowy akumulator może zapewnić do 20 godzin odtwarzania muzyki - dwa razy dłużej niż klasyczny Soud Blaster Roar. Bateria może być używana do ładowania smartfonów i tabletów.

Akcesoria

Rynkowa premiera iRoar stanowi ważny krok w ewolucji kompaktowych głośników przenośnych. iRoar może pracować jako samodzielna jednostka lub część większego systemu. Creative opracował specjalne akcesoria w postaci subwoofera oraz mikrofonu.

iRoar Rock to zewnętrzny subwoofer, o szerokim paśmie niskich tonów, który został przygotowany specjalnie z myślą o współpracy z najnowszym głośnikiem Creative. Znakomicie uzupełnia on właściwości wewnętrznego subwoofera oraz dwóch pasywnych radiatorów. iRoar Rock wspólnie z opatentowaną przez Creative technologią BlasterX Immersion wzmacnia siłę i barwę niskich tonów oraz efekt dźwięku przestrzennego.

iRoar MIC to mikrofon, który świetnie sprawdzi się podczas pracy, jak i zabawy - pozwala na uzyskanie wyraźnego i głośnego dźwięku głosu, co można wykorzystać podczas ważnych prezentacji, przemawiania publicznego, nauczania, a także śpiewania z karaoke.

Cena iRoar Rock wynosi: 669 zł zaś za iRoar MIC trzeba zapłacić: 349 zł


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto