A A A

iiyama G-Master GB3467WQSU-B1 Red Eagle: nowy zakrzywiony monitor ultrapanoramiczny

30 stycznia 2022, 11:20
Wśród monitorów, nie tylko gamingowych, ultrapanoramiczne ekrany 34” zdążyły już sobie ugruntować pozycję. Fakt ten wcale nie dziwi: są duże, wygodne, pozwalają na wielozadaniową pracę i zapewniają świetne wrażenia z grania. Nic zatem dziwnego, że w sprzedaży pojawiają się kolejne tego typu konstrukcje – a wśród nich iiyama G-Master GB3467WQSU-B1 Red Eagle.
iiyama G-Master GB3467WQSU-B1 Red Eagle: nowy zakrzywiony monitor ultrapanoramiczny

Do zabawy i nie tylko

To monitor o przekątnej ekranu 34”, który wykorzystuje matrycę VA o promieniu krzywizny 1500R. Monitor może się pochwalić wysoką rozdzielczością 3440 × 1440 i ultrapanoramicznymi proporcjami, co pozwala graczom dostrzec na polu walki zdecydowanie więcej, bez konieczności ciągłego przesuwania obrazu. Bez potrzeby pomniejszania okien ułożymy tu również obok siebie np. edytor tekstu i przeglądarkę, zwiększając tym samym produktywność w codziennej pracy. O gamingowej proweniencji świadczy jednak czas reakcji: to 0,4 ms (MPRT) oraz wyższa od poprzednika częstotliwość odświeżania na poziomie 165 Hz.

Monitor obsługuje FreeSync Premium, czyli technologię odpowiedzialną za redukcję opóźnień i obsługę LFC (Low Framerate Compensation), która pozwala wyeliminować problemy związane z zacinaniem lub rwaniem obrazu. Dodatkowo otrzymujemy predefiniowane tryby gier (m.in. FPS i strategia). Funkcja Black Tuner pozwala na regulowanie jasności i dostosowanie poziomu czerni, zapewniając lepszą jakość widzenia w zacienionych obszarach, zaś technologia flicker-free i redukcja niebieskiego światła niwelują zaś zmęczenie oczu podczas dłuższego użytkowania sprzętu. Jeśli chodzi o stronę techniczną, to iiyama wyposażyła G-Master GB3467WQSU-B1 w dwa porty HDMI 2.0 i dwa złącza DisplayPort 1.4, nie zabrakło również gniazda słuchawkowego i huba USB 3.0 (cztery porty). Podstawa umożliwia szybkie dostosowanie pozycji ekranu do własnych preferencji w zakresie wysokości.

Monitor trafił do sprzedaży na warunkach preorderu w cenie 2399 zł. Regularną cenę sprzedaży ustalono z kolei na 2499 zł.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto