A A A

Ożywianie pulpitu

PC Format 3/2008
Znudziła ci się tapeta pulpitu? Zmiany na kolejny statyczny obrazek niewiele dają? Najwyższy czas wypróbować coś nowego. Oto, jak uzyskać animowany pulpit Windows zarówno XP, jak i Vista.

Animowany pulpit możesz, w zależności od wersji Windows, uzyskać na kilka różnych sposobów. W artykule przedstawiliśmy metody dla Windows Vista (w szczególności w najbogatszej wersji Ultimate), w którym producent przewidział taką możliwość, a także sposób na wyświetlenie animowanego tła pulpitu w Windows XP, choć oficjalnie w tej edycji systemu nie ma takiej funkcji. Pamiętaj o tym, że animowane tło zajmuje znacznie więcej zasobów systemowych niż zwykła tapeta pulpitu. Jeżeli masz szybki komputer, raczej nie odczujesz negatywnych skutków animacji, ale w wolniejszych maszynach warto chyba zrezygnować z tej ekstrawagancji. Oceń sam. Wskazówki, jak zainstalować animowane tło, znajdziesz poniżej.

Animowane tło w Windows Vista – metoda Microsoftu

W najlepszej sytuacji są posiadacze systemu Windows Vista w najbogatszej edycji Ultimate. W tej bowiem wersji Microsoft udostępnił bezpłatny dodatek – uaktualnienie – o nazwie Windows DreamScenes, który umożliwia wyświetlanie animowanych teł na pulpicie.

Instalacja aktualizacji Windows DreamScenes


Najpierw krótkie wyjaśnienie: aktualizacja nie jest automatycznie instalowana, nawet jeżeli masz włączone w systemie automatyczne aktualizowanie systemu Windows. Musisz ją doinstalować ręcznie. Oto, jak to zrobić.


Po uruchomieniu systemu kliknij w oknie System Windows - zapraszamy! ikonę: Dodatki systemu Windows Ultimate, a następnie link: Przejdź do Dodatków systemu Windows Ultimate. Alternatywnym sposobem uzyskania tego samego rezultatu jest kliknięcie menu Start i wybranie z niego pozycji Windows Update albo Dodatki systemu Windows Ultimate.W nowo otwartym oknie Windows Update zignoruj zapis Brak dostępnych do pobrania dodatków do systemu (gdyż dodatki są jak najbardziej dostępne) i kliknij link Wyświetl dostępne dodatki.


W oknie Wyświetl dostępne aktualizacje zaznacz pole wyboru przy wierszu Windows DreamScene i kliknij przycisk Zainstaluj. Jeżeli zobaczysz okno Kontrola konta użytkownika, kliknij Kontynuuj.


Powrócisz do okna Windows Update, w którym wyświetli się informacja o pobieraniu wybranego dodatku Windows DreamScene. Poczekaj, aż pobieranie się zakończy. Instalacja wybranego dodatku rozpocznie się automatycznie.


Gdy instalacja aktualizacji się zakończy, zostaniesz o tym powiadomiony odpowiednim komunikatem Aktualizacje zostały pomyślnie zainstalowane. Kliknij Uruchom ponownie teraz. Po ponownym uruchomieniu systemu zobaczysz na pasku zadań Windows, przy zasobniku systemowym z prawej strony okna, komunikat informujący o poprawnej instalacji nowej aktualizacji. Jeżeli klikniesz ten komunikat, otworzy się okno: Wyświetl historię aktualizacji w którym na szczycie listy powinna być widoczna pozycja Windows DreamScene. Dodatek został zainstalowany, czas go zatem użyć.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Damian_014
opera
10 lutego 2008, 09:12
Problem :/
Jak zainstalować tego "patcha"?? Proszę o jakieś info.
zgłoś do moderacji »
avatar
scirko
opera
7 lutego 2008, 13:53
Animowany pulpit
Ah wkońcu sie dowiedziałem jak to zrobić.Mój sąsiad miał fajną tapetę animowaną i mnie skusił do poszukiwania jak to zrobił jednak nie zdradził mi tej słodkiej dla niego tajemnicy:D Ale dzieki PC Formatowi bede mógł zrobic to u siebie na swoim komputerze, ale jak zrobić zeby tapeta znaczy jej fragment sie ruszał???o to jest pytanie ale narazie mi to wystarcza.Dziś ruszam do boju:D!!!
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto