A A A

Przeglądarka po liftingu

PC Format 12/2007
Internet Explorer to najpopularniejsza przeglądarka i wszystkim się wydaje, że poznali ją na wylot. Spróbuj jednak wykorzystać przeznaczone do niej specjalizowane nakładki, a zobaczysz, jak się odmieni.

W internecie istnieje kilka bardzo ciekawych nakładek do przeglądarki z Redmond. Wszystkie korzystają z silnika Explorera, ale zmieniają wygląd programu i co najważniejsze, zwiększają jego możliwości. To doskonała alternatywa dla osób, które chcą pozostać przy Internet Explorerze, ale brakuje im funkcji znanych z innych przeglądarek WWW. Zależnie od nakładki możesz zyskać dodatkowy filtr reklam i treści na stronie, obsługę programu za pomocą gestów wykonywanych myszą, a także moduł wypełniający formularze na stronach WWW. Zaproponujemy kilka nakładek i pokażemy, jak działają, na przykładzie programu IE7pro 1.1.

Wszystkie prezentowane nakładki są aplikacjami darmowymi, a ich instalacja oraz konfiguracja nie powinna sprawić problemu nawet mniej zaawansowanym użytkownikom komputera.

Instalacja i korzystanie z IE7pro 1.1

IE7pro 1.1 integruje się z najnowszą wersją przeglądarki Internet Explorer. Nakładka dodaje programowi kilka ciekawych i bardzo przydatnych funkcji. Użytkowników IE zapewne ucieszy obsługa przeglądarki za pomocą gestów myszy, skuteczniejsze filtry reklam oraz zmiana nazwy identyfikatora przeglądarki.


Otwórz stronę http://www.ie7pro.com/ i kliknij odsyłacz Download Free. Następnie zapisz program na dysku twardym i uruchom instalator aplikacji. Kliknij kolejno OK i Dalej. W trzecim oknie zaznacz pola (patrz obrazek) i kliknij kolejno przyciski: Dalej, Instaluj i Zakończ.


Teraz możesz uruchomić Internet Explorer. Jak zauważysz, program został wzbogacony o nowe funkcje i przyciski. Aby wyświetlić okno dodatkowych ustawień, kliknij w głównym oknie programu przycisk Narzędzia i wybierz IE7Pro Preferences.


Możesz też według własnych potrzeb skonfigurować moduł filtrowania reklam. Aby wyświetlić konfigurację filtra, kliknij Filtr reklam. Tutaj zaznacz pole opcji Włącz blokowanie flash. Umożliwi to blokowanie pływających reklam.


Możesz się także zapoznać z modułem obsługi przeglądarki za pomocą gestów myszy. W tym celu przejdź do sekcji Gesty myszy. Upewnij się, że funkcja Użyj gestów myszy jest aktywna. W tym oknie masz także możliwość zmiany koloru trasy kursora. Aby to zrobić, kliknij przycisk Zmień i wybierz inną barwę.


Funkcja kreślenia trasy myszy pomaga szybko się zorientować, jaki gest właśnie wykonujesz. Spis komend wydawanych myszą znajdziesz na liście Gesty-Akcja. Zapoznaj się z funkcjami komend. Możesz je także zmieniać na bardziej wygodne.


Warto się zapoznać z możliwościami szybkiego edytowania wyszukiwarek z pola adresu. Przejdź do sekcji Szukaj. Tutaj możesz dowolnie zmieniać aliasy i silniki wyszukiwarek.

Ciekawe nakładki na przeglądarkę Internet Explorer

IE7pro to tylko jedna z wielu istniejących nakładek i dodatków. Poniżej proponujemy inne aplikacje zwiększające możliwości Internet Explorera.

Maxthon
Aplikacja znana wcześniej pod nazwą MyIE2. Najnowsza edycja programu bazująca na silniku Internet Explorera została wyposażona w rozbudowany system filtrów. Narzędzie blokuje nie tylko reklamy, ale także inne treści i złośliwe kody. Szatę graficzną programu można zmieniać za pomocą dostępnych skórek. Maxton ma także własne rozszerzenia wzbogacające jego funkcje. Program do pobrania ze strony http://www.maxthonpl.net/.

Avant Browser
Kolejna propozycja dla użytkowników IE. Uboższa w funkcje niż Maxthon, ale wprowadza do przeglądarki Microsoftu kilka nowych możliwości. Program blokuje okienka pop-up, reklamy, animacje flash i obrazki zmieniające wygląd (przez skórki i dostosowywanie pasków narzędzi). Program do pobrania ze strony http://www.avantbrowser.com/download.html.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto