A A A

Śpiewać każdy może

PC Format 04/2010
Domowe karaoke? Dlaczego nie? Spróbuj swoich umiejętności wokalnych. Wystarczy mikrofon, kamerka oraz internet. [Mateusz Nosel]

Rozrywka bez dostępu do internetu

Na rynku znajdziesz wiele programów umożliwiających zabawę w karaoke z wykorzystaniem komputera lub telewizora i odtwarzacza DVD. W pakiecie zawarte są kultowe i współczesne hity, często przygotowane w dwóch wersjach – dla początkujących z linią melodyczną i dla zaawansowanych z możliwością wyłączenia linii melodycznej. Do niektórych zestawów jest dołączony specjalny mikrofon, który umożliwi dobrą zabawę podczas dowolnej imprezy.

Niektóre aplikacje będą działały zarówno na komputerach, jak i na wybranych odtwarzaczach DVD. Programy karaoke możesz kupić na stronach www.karaokefun.pl i www.ryszardmusic.com.pl

Dla posiadaczy PlayStation 3 przygotowano aplikację SingStar, dostępną na stronie www.singstargame.com

Dzięki specjalistycznym witrynom iSing.pl i JakElvis.pl masz możliwość nagrania własnego wykonania do podkładów najpopularniejszych polskich i światowych przebojów. Mechanizm takich serwisów pozwala na komentowanie i ocenianie opublikowanych występów, a osoby najbardziej utalentowane mają szansę na zdobycie popularności i sławy.

Takie serwisy są regularnie odwiedzane przez specjalistów z branży muzycznej, poszukujących młodych talentów. Tak zwani łowcy głów i talentów mogą otworzyć przed tobą drzwi do kariery. W serwisie JakElvis.pl są organizowane cykliczne konkursy, których celem jest wyłonienie najlepszych internetowych wokalistów.

Takie serwisy są regularnie odwiedzane przez specjalistów z branży muzycznej, poszukujących młodych talentów. Tak zwani łowcy głów i talentów mogą otworzyć przed tobą drzwi do kariery. W serwisie JakElvis.pl są organizowane cykliczne konkursy, których celem jest wyłonienie najlepszych internetowych wokalistów.

Co będzie potrzebne?

Korzystanie z serwisów iSing.pl i JakElvis.pl jest całkowicie bezpłatne. W przypadku zabawy w serwisie iSing.pl oprócz dostępu do internetu niezbędny będzie dowolny mikrofon podłączony do twojego komputera lub laptopa. Jeżeli zdecydujesz się na muzyczną rozrywkę w serwisie JakElvis.pl, dodatkowo będzie potrzebna kamerka internetowa, która zarejestruje twój występ. Kamerka może stanowić też uzupełnienie w serwisie iSing.pl. Pamiętaj, że lepsze wrażenie na innych internautach zrobi nagranie twojego wykonania wraz z obrazem. W obu serwisach możesz przećwiczyć swój występ, wybierając dowolny podkład z bazy piosenek bez konieczności rejestracji nowego konta.

Jak to działa?

Idea działania serwisów karaoke jest bardzo prosta. Po zarejestrowaniu się w serwisie przechodzisz do katalogu piosenek i wybierasz podkład muzyczny do ulubionego przeboju i wykonawcy. Przed rozpoczęciem śpiewania serwis wyświetli odpowiednie komunikaty, które pozwolą ci na włączenie i ustawienie kamerki internetowej oraz odpowiednie wyregulowanie głośności mikrofonu. Po zdefiniowaniu podstawowych ustawień i załadowaniu wybranej piosenki przystąpisz do zabawy. Równolegle z melodią będzie się pojawiał na ekranie twojego monitora podświetlany sylabicznie tekst piosenki, który powinieneś w danym momencie zaśpiewać. Po nagraniu możesz zapisać i opublikować swój występ w serwisie, który będzie oceniany przez innych internautów.

Zostań gwiazdą na iSing.pl

W serwisie znajdziesz duży wybór podkładów muzycznych bez linii lub z linią melodyczną. W naszym warsztacie pokazujemy, jak nagrać swój pierwszy występ i zaprezentować go szerokiej publiczności.

Rejestracja konta


W przeglądarce internetowej wpisz adres www.ising.pl i po załadowaniu się witryny kliknij przycisk Zarejestruj się.


Na kolejnej stronie wypełnij formularz rejestracyjny. Wybierz swój login i wpisz go w pole Nazwa użytkownika. Następnie podaj dwukrotnie hasło składające się z co najmniej 6 znaków i w polu Adres e-mail podaj adres swojej skrzynki pocztowej. Zaznacz odpowiednie pole w sekcji Twoja płeć i przepisz kod weryfikacyjny z obrazka. Na koniec zaakceptuj regulamin, zaznaczając pole Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję regulamin serwisu, i naciśnij przycisk Zarejestruj mnie.


Po poprawnym wypełnieniu formularza zostanie wysłana na twój adres e-mailowy wiadomość aktywująca konto. W treści e-maila znajdź i kliknij link aktywacyjny. Teraz możesz się już zalogować, wpisując w pola Login i Hasło dane podane przy rejestracji.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto