A A A

Asystent Google kończy z podsłuchiwaniem

24 września 2019, 14:30
Google zmienia politykę dotyczącą podsłuchiwania użytkowników i umożliwia usunięcie zarejestrowanych nagrań.
 Asystent Google kończy z podsłuchiwaniem

Pod koniec lipca byliśmy świadkami kilku głośnych spraw związanych z gromadzeniem danych użytkowników - najgłośniejsze dotyczyły asystentów głosowych Microsoftu i Google'a. Ta druga firma po ujawnieniu, że Google Assistant podsłuchuje użytkowników, podjęła działania mające na celu poprawę prywatności.

Rejestracja głosu użytkownika następowała po wywołaniu programu komendą głosową „OK Google". Teraz korzystający z niej muszą najpierw wyrazić zgodę na zbieranie materiałów w celu usprawnienia usług i produktów firmy. Na swoim blogu Google informuje, że trwają także prace nad mechanizmem, który w przypadku braku zgody pozwoli automatycznie skasować zarejestrowane do tego czasu nagrania.

Kolejną nowością ma być mechanizm pozwalający dopasować czułość aplikacji. Gdy użytkownik ją zmniejszy, zmaleje ryzyko przypadkowego włączenia asystenta po użyciu fraz brzmiących podobnie do „Hej Google" czy „OK Google". Firma próbuje więc wyjść z twarzą z afery sprzed miesiąca, kiedy to doszło do wycieku 1000 nagrań rozmów zarejestrowanych w Belgii i Holandii.

fot. Google

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto