A A A

Kolejna chińska instytucja pod lupą USA

21 grudnia 2021, 09:00
Chińska państwowa uczelnia znalazła się na czarnej liście Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych.
 Kolejna chińska instytucja pod lupą USA

Nie dla wojskowych medyków

Administracja Bidena zakazała sprzedaży amerykańskich technologii kolejnemu chińskiemu klientowi. Tym razem jest to państwowa Akademia Wojskowych Nauk Medycznych (AMMS) i kilkanaście związanych z nią instytutów badawczych. Sankcje wynikają z obaw rządu USA, że Pekin może używać nowoczesnych amerykańskich technologii medycznych do wzmacniania sił zbrojnych oraz stosowania represji wobec mniejszości religijnych.

Wpisanie AMMS na czarną listę Departamentu Handlu oznacza, że żadna amerykańska firma nie będzie mogła sprzedawać chińskiej akademii własnych produktów bez zezwolenia rządu USA. Według Departamentu Handlu zakaz wprowadzono ze względu na stosowanie w Chinach biometrii i broni „kontroli umysłu" przeciw mniejszościom etnicznym i religijnym.

Gina Raimondo, sekretarz handlu Stanów Zjednoczonych oświadczyła: „Naukowe rozwijanie biotechnologii i innowacji medycznych może ratować życie. Niestety (Chiny) decydują się na wykorzystywanie tych technologii do kontrolowania swoich obywateli i represjonowania członków mniejszości etnicznych i religijnych.".

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto