A A A

Toughbook FZ-L1 - tablet, który wiele wytrzyma

13 września 2018, 14:05
Panasonic wprowadza na polski rynek kolejny, pancerny tablet - 7-calowy Toughbook FZ-L1 z systemem Android przeznaczony dla pracowników mobilnych.
 Toughbook FZ-L1 - tablet, który wiele wytrzyma


Toughbook FZ-L1 jest cienki i lekki, nawet z wbudowanym czytnikiem kodów kreskowych waży około 480 g. Urządzenie posiada procesor przeznaczony dla urządzeń mobilnych Qualcomm Snapdragon, a także zestaw urządzeń peryferyjnych i aplikacji do zarządzania, dzięki czemu może być dostosowany do potrzeb użytkowników.

W branży handlowej tablet Panasonic Toughbook FZ-L1 może służyć do przyjmowania zamówień lub inwentaryzacji. Z kolei w branży logistycznej urządzenie sprawdzi się w codziennej pracy kierowców i kurierów przy ustalaniu trasy, nawigacji i dostarczaniu towarów, a także w magazynach przy identyfikacji towarów czy też przy zarządzaniu łańcuchem dostaw.

Panasonic Toughbook FZ-L1 może być dowolnie skonfigurowany już w momencie zakupu - wyposażony w zintegrowany czytnik kodów kreskowych do skanowania kodów 1D lub 2D. Istnieje też możliwość wyboru wersji z samym Wi-Fi lub modułami Wi-Fi i 4G oraz obsługą połączeń głosowych i transmisji danych w sieciach GSM, a także z opcją Google Mobile Services.

Tablet działa w oparciu o system operacyjny Android 8.1 Oreo z możliwością przyszłej aktualizacji do Android 9. Czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon o mocy 1,1 GHz zapewnia wysoką wydajność przy oszczędnym wykorzystaniu energii. Model posiada przy tym 16 GB pamięci Flash i 2 GB pamięci RAM. Baterię urządzenia wyposażono w funkcję Warm Swap, umożliwiając użytkownikowi wymianę baterii bez wyłączania urządzenia. Dostępna jest także, jako opcja, powiększona bateria.

Panasonic FZ-L1 jest zaprojektowany zgodnie z wojskowym standardem 810G, jest też odporny na kurz i wodę, o czym świadczy klasa ochrony IP67. Wytrzymuje upadek z wysokości do 1,5 m i może pracować w temperaturach od -10 do +50°C.

Czytelny 7-calowy ekran modelu Toughbook FZ-L1 rozpoznaje do 10 punktów dotyku jednocześnie, jest wyposażony w film ochronny, może być obsługiwany w czasie deszczu, w rękawicach roboczych lub za pomocą opcjonalnego długopisu pasywnego.

Tablet Panasonic Toughbook FZ-L1 ma aparat tylny 8MP. Opcjonalnie dostępny jest szeroki asortyment akcesoriów dedykowanych urządzeniu, takich jak stacje dokujące, paski i kabury, długopisy pasywne, a także ładowarki pojedyncze i wieloportowe.

Toughbook FZ-L1 jest kompatybilny z systemem Panasonic COMPASS 2.0 (Complete Android Security and Services) - rozwiązaniem zapewniającym firmom wdrożenie i zarządzanie wzmocnionymi urządzeniami Panasonic z systemem Android.

Model FZ-L1 oferuje również usługi Google Mobile Services (GMS), czyli zbiór aplikacji Google i interfejsów API, które pozwalają udostępniać funkcje obsługiwane przez różne urządzenia. Aplikacje współpracują ze sobą, co pozwala natychmiast rozpocząć pracę z tabletem.

Toughbook FZ-L1 w wersji z Wi-Fi będzie dostępny na rynku jesienią br. w cenie od 5515 złotych netto. Wersja 4G pojawi się w tym samym czasie w cenie od 5950 złotych netto. Oba urządzenia będą standardowo objęte trzyletnią gwarancją producenta.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto