A A A

ViewSonic PX747 i PX727 – projektory 4K w domu

21 maja 2018, 15:10
ViewSonic PX747 i PX727 to najnowsze projektory 4K UHD, które są urządzeniami nie tylko dla kinomaniaków, lecztakże dla entuzjastów gier korzystających z konsol oraz kibiców.
 ViewSonic PX747 i PX727 – projektory 4K w domu

Pierwszy projektor - model PX747 - wyświetla obraz o jasności 3500 lumenów, co daje znaczną swobodę w aranżacji przestrzeni. Można cieszyć się dużym obrazem w salonie, którego nie trzeba zaciemniać na czas projekcji. Ostry obraz złożony z 8,3 miliona pikseli wynika z zastosowania technologii XPR (obraz powstaje w wyniku złożenia kilku podobrazów).

Dzięki cyfrowemu przetwarzaniu światła (Digital Light Processing, DLP) obraz pozbawiony jest tzw. efektu szklanych drzwi, a wyświetlany tekst jest czytelny. Układ optyczny użyty w projektorach ViewSonic gwarantuje intensywną czerń i naturalnie wysoki kontrast co daje rzeczywisty, głęboki obraz.

Urządzenie obsługuje HDR (High Dynamic Range) co gwarantuje realistyczne obrazy z lepszą ekspozycją szczegółów w ciemniejszych i jaśniejszych częściach ekranu. Za naturalne kolory odpowiada opatentowana przez ViewSonic technologia SuperColor.

Port HDMI 2.0 obsługujący HDCP 2.2. pozwala na korzystanie z  najnowszych odtwarzaczy Blu-ray i streaming boksów. Projektor pozwala na podłączenie akcesoriów - np. adapterów łączności bezprzewodowej czy zewnętrznych odtwarzaczy multimediów bez potrzeby korzystania z dodatkowego źródła prądu. Tryb SuperEco pozwala na wydłużenie żywotności lampy nawet do 15 000 godzin co znacznie zmniejsza koszty eksploatacyjne.

Model ViewSonic PX727 jest podobny do PX747 z tym, że rozdzielczość 4K UHD łączy z jasnością na poziomie 2200 lumenów i jest przeznaczony dla użytkowników, którzy chcą mieć kino domowe. Mowa tu o specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, w którym można cieszyć się obrazem powstającym dzięki zastosowaniu sześcioelementowego koła kolorów RGBRGB. Przy niższej jasności projektor zapewnia aż 96% pokrycia profesjonalnego standardu Rec. 709. Oznacza to, że wyświetla obraz z dokładnością, której można spodziewać się w najlepszych kinach.

Sugerowane ceny detaliczne obydwy projektorów wynoszą 5999 zł.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto