A A A

Wideorejestrator LS500W ma dwie kamery

17 lipca 2017, 08:50
Na rynek wchodzi wideorejestrator LS500W. W jego skład wchodzą dwie kamery: tylna i przednia. Obie nagrywają filmy w jakości 1080p Full HD.
 Wideorejestrator LS500W ma dwie kamery

Wprowadzenie drugiej kamery jest przydatne zwłaszcza w sytuacji, gdy przy cofaniu boimy się, że pod koła naszego auta nagle ktoś wbiegnie. Dodatkowo szeroki kąt widzenia pozwala obu wideorejestratorom uchwycić wiele z tego, co dzieje się z przodu i tyłu samochodu.

LS500W wyposażono w nowy sensor SONY STARVIS CMOS, mający podnieść jakość nagrania. Podzespół ten pozwala na ustawienie ISO do 12 800. Warto wspomnieć, że im wyższy poziom ISO, tym kamera lepiej radzi sobie w trudnych warunkach oświetleniowych. Do tego dochodzi też technologia WDR, wspierająca urządzenie w czasie nagrywania filmów nocą.

Nowa kamera DOD posiada bardzo obiektyw f/1.6, dzięki czemu użytkownik otrzyma dobrej jakości nagranie rejestrowane nawet po zmroku. Z kolei system optyki złożony z sześciu soczewek przekłada się na czysty, niezdeformowany obraz. Efekt można obejrzeć później m.in. na specjalnym, firmowym programie DOD GPS Player V2.0.

Kamera posiada też specjalny tryb parkowania. W przypadku gdy inny, mniej doświadczony lub nieuważny kierowca przy manewrze cofania uderzy w zaparkowany samochód z LS500W na pokładzie, wideorejestrator włączy się po wykryciu ruchu i nagra moment zderzenia.

Wykorzystany w kamerze procesor GPS 10Hz ma nie tylko dostarczyć dokładniejszych danych związanych z trasą i szybkością, jaką porusza się auto, ale także umożliwić analizę pokonywanej drogi. Co więcej, LS500W poinformuje kierowcę, gdy prowadzony przez niego pojazd będzie się zbliżać do fotoradaru.

Domyślnie kamera nagrywa film w trybie pętli, by w ten sposób użytkownik nie musiał co pewien czas robić miejsca na karcie pamięci. Jednak przy zderzeniu z innym obiektem nagrywanie zostaje wstrzymane, a LS500W w ten sposób nie nadpisze chwili, w której doszło do wypadku. Użytkownik może również zachować dowolny fragment filmu na stałe.


Wideorejestrator LS500W kosztuje około 1499 zł.

Cechy produktu:

·         Sensor: SONY STARVIS CMOS

·         Dostępne rozdzielczości: przednia kamera 1920x1080@30fps; tylna kamera 1920x1080@30fps

·         Wyświetlacz: przednia kamera 2.7" 16:9 TFT LCD

·         Format nagranych filmów: MOV

·         Czułość ISO: do 12800

·         Przesłona: przednia kamera f/1.6; tylna kamera f/1.6

·         Szerokość kąta widzenia: przednia kamera 145o; tylna kamera 140o

·         Audio: wbudowany mikrofon i głośnik

·         Bateria: litowa 3.7V 180 mAH

·         Kompatybilny z kartą Micro SDHC/SDXC Class 10 (128 GB)/wymaga karty pamięci Micro SD

·         Wymiary: przednia kamera 112.6 x 61.5 x 33.4 mm; tylna kamera 75.2 x 26 x 38.8 mm

·         Moc wejściowa: 5V/1.5A

·         Temperatura pracy: -20°C~65°C

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto