A A A

100 lat YouTube!

2 lipca 2010, 11:26
100 lat YouTube!

Serwis YouTube obchodzi właśnie swoje piąte urodziny. Z tej okazji uruchomiona została strona zawierająca między innymi oś czasu, na której przedstawiono najbardziej kultowe filmy umieszczone na portalu od 2005 roku.

Strona http://www.youtube.com/fiveyear pozwala również na przesłanie filmu zawierającego własną historię związaną z YouTube lub obejrzenie zgłoszeń innych użytkowników. Jest też sekcja zawierająca najważniejsze filmy wybrane przez znane osobistości, takie jak na przykład Pedro Almodovar.

Szczególnie interesująca jest jednak wspomniana oś czasu, która stanowi dokumentację historii serwisu i najbardziej kultowych filmów.

Portal YouTube powstał w lutym 2005 roku. Według informacji podawanych przez Google - właściciela strony - na YouTube dziennie umieszczanych jest ponad 85 tysięcy nowych filmów, które zajmują średnio ponad 2000 GB. Najczęściej oglądanym filmem jest klip piosenki Bad Romance Lady Gaga, a najpopularniejszym kanałem - nigahiga.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto