A A A

15 stycznia Wikipedia obchodzi swoje 10. urodziny

13 stycznia 2011, 11:26
15 stycznia Wikipedia obchodzi swoje 10. urodziny

Na najbliższą sobotę, 15 stycznia, Wikipedia zaplanowała cykl wydarzeń związanych z obchodami 10-lecia swojego istnienia.

W związku z obchodami Fundacja zaplanowała specjalne wydarzenia tematyczne, które odbędą się w ponad 200 miejscach na całym świecie. Należą do nich, m.in.: konferencja w Nowym Jorku, otwarcie szkoły w Nairobi, koncert w Pradze, wyświetlanie filmów czy spotkania przy piwie. W Polsce odbędzie się w tym dniu kolejny już warszawski zlot wikipedystów i sympatyków Wikipedii w trakcie którego ma dojść do wymiany doświadczeń i integracji użytkowników. Więcej informacji na temat spotkania znaleźć można pod adresem http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Dzie%C5%84_Wikipedii_2011/Zlot_pod_Syrenk%C4%85_2011.

Darmowa encyklopedia składa się z 17 milionów artykułów zawartych w 270 wersjach językowych. Dociera ona obecnie do ponad 400 użytkowników miesięcznie.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto