A A A

16 miliardów dolarów za Nuance Communications

22 grudnia 2021, 10:00
Microsoft uzyskał zgodę Komisji Europejskiej na zakup firmy zajmującej się sztuczną inteligencją i technologią rozpoznawania mowy.
16 miliardów dolarów za Nuance Communications

Koncerny technologiczne na potęgę inwestują w AI

Drugą pod względem wartości transakcja Microsoftu (po kupieniu LinkedIn za 26,2 miliarda dolarów w 2016 roku) nie wpłynie negatywnie – według KE – na konkurencję w dziedzinie oprogramowania do transkrypcji, usług w chmurze, usług komunikacji dla przedsiębiorstw i systemów operacyjnych dla komputerów osobistych.

„Proponowana transakcja nie wzbudziłaby obaw o konkurencję na żadnym z rynków zbadanych w Europejskim Obszarze Gospodarczym" - poinformowała Komisja Europejska. Wcześniej podobną decyzję wydały USA i Australia.
Amerykańska firma Nuance obsługuje 77% amerykańskich szpitali; na bazie jej technologii powstał wirtualny asystent Siri.

Transakcja wpisuje się w trend przejmowania przedsiębiorstw zajmujących się sztuczną inteligencją przez firmy technologiczne z powodu coraz większego stosowania AI w rozmaitych produktach i usługach.

fot. fotoblend – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto