A A A

ADATA - kompaktowy i niedrogi dysk SSD

23 czerwca 2016, 08:00
W Polsce debiutuje dysk SSD ADATA Premier SP550 w wariancie ze złączem M.2. Jego niewielki format sprawia, że to interesująca alternatywa dla osób planujących modernizację laptopa lub komputera mini PC.
ADATA - kompaktowy i niedrogi dysk SSD

ADATA Premier SP550 M.2 2280 to nowy model dysku SSD, bazujący na konstrukcji docenianego za swoją przystępną cenę napędu SP550 (SATA 6 Gb/s). Sercem dysku jest sprawdzone rozwiązanie w postaci czterokanałowego kontrolera SMI 2256 oraz pamięci flash NAND TLC 19 nm, z buforem SLC. Szybkość odczytu/zapisu danych to odpowiednio do 560/510 MB/s, przy ilości operacji wyjścia/wejścia sięgających 75 000 IOPS.

Wprowadzony na rynek wariant wyposażony w złącze M.2 wyróżnia się niezwykle kompaktowym formatem. Jego grubość to zaledwie 3,5 mm, przy 22 mm szerokości i 80 mm długości. Możliwość instalacji dysku SSD bezpośrednio w gnieździe M.2 na płycie głównej, daje użytkownikowi dwie korzyści. Napęd nie zajmuje dodatkowego miejsca w obudowie, a do pracy nie wymaga podłączenia żadnych przewodów. Dzięki temu ADATA SP550 M.2 2280 to idealny dysk SSD do modernizacji ostatniej generacji laptopów - w tym lekkich i płaskich ultrabooków. Sprawdzi się także w klasycznych komputerach stacjonarnych oraz niewielkich maszynach mini PC (HTPC), o ile wyposażone są one w płytę główną ze slotem M.2. Warto dodać, że swoją niewygórowaną ceną może konkurować z popularnymi dyskami SSD korzystającymi z interfejsu SATA 6 Gb/s.

Podobnie jak podstawowy model ADATA Premier SP550, wariant M.2 obsługuje tryb DEVSLP, ograniczający zużycie energii. Oferuje również wsparcie dla technologii korekcji błędów LDPC ECC. Użytkownicy SP550 M.2 mogą za darmo pobrać do dysku dedykowane oprogramowanie ADATA SSD Toolbox, pozwalające monitorować jego pracę w czasie rzeczywistym. Migrację z dysku HDD na SSD ułatwi dodawany do modelu SP550 program Acronis True image HD.

Dyski ADATA Premier SP550 M.2 2280 można będzie kupić w Polsce już pod koniec czerwca. Producent przygotował trzy wersje pojemnościowe: 120, 240 i 480 GB. Ich sugerowane ceny detaliczne to odpowiednio: 179, 279 oraz 489 złotych. Na wszystkie wersje SP550 obowiązuje 3-letnia gwarancja producenta, ograniczona limitem zapisu danych do 90 TB.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto