A A A

AMD: Laptop najważniejszym narzędziem studenta

11 lipca 2014, 14:10
W Stanach Zjednoczonych 41 proc. studentów uważa laptopa za podstawowe narzędzie nauki, rozrywki i pracy.
AMD: Laptop najważniejszym narzędziem studenta

Przed zbliżającym się okresem powrotu do szkoły firma AMD zaprezentowała wyniki badania „Back-to-School Technology Usage" poświęconego tematowi preferencji i zwyczajów zakupowych w dziedzinie nowych technologii. Sondaż wykazał, że ponad połowa z badanych ma przy sobie każdego dnia co najmniej dwa urządzenia, a wśród nich laptop pozostaje najcenniejszym w czasie ich studenckiego życia. Jak wynika z badania, procesory AMD spełniają szereg wymagań stawianych przez studentów.

Badanie przeprowadzone zostało przez Harrisa Polla w imieniu AMD w maju i wzięli w nim udział studenci ze Stanów Zjednoczonych w wieku 18-25 lat. Wyniki pokazały, że 85% badanych posiada laptopy, ponad połowa tablety, najliczniejsza grupa zaopatrzona jest w smartfony. W pytaniu o najważniejsze z urządzeń 41% ankietowanych wybrało laptop. Tuż za nim znalazły się takie urządzenia jak samochód, tablet, rower i telewizor. Tylko 1% wskazało w powyższym pytaniu telewizor, a 73% zadeklarowało, że ogląda programy telewizyjne i filmy na innych urządzeniach niż odbiornik tv.

Ponad połowa badanych przyznała, że ma w swoich planach zakup nowego urządzenia z okazji nowego roku akademickiego, wśród nich 1/3 wymieniła na pierwszym miejscu laptop, przed tabletem i urządzeniami 2 w 1. Najważniejsze cechy brane pod uwagę przy wyborze laptopa to: wydajność (40% badanych), cena (26%), żywotność baterii (25%), pozostałe to mobilność, bezpieczeństwo, możliwość zabawy i gry.

„Studenci oczekują więcej od swoich komputerów niż kiedyś - chcą, żeby sprawdzały się tak samo dobrze podczas oglądania filmów jak i w trakcie obliczeń na zajęciach z matematyki", powiedział Gabe Gravning, director of product marketing w Client Business Unit, AMD. „Procesor jest najważniejszym elementem, dzięki któremu sprzęt może sprostać wymaganiom studentów, a procesory AMD APU są na tyle wszechstronne, że gwarantują wydajność zarówno podczas pracy jak i zabawy. Zapewniają zatem wszystko to, czego oczekują studenci - długi czas pracy na baterii, wiodącą w branży moc graficzną oferowaną przez karty AMD Radeon i płynną transmisję wideo przy zachowaniu ostrości obrazu".

Najstarsi ankietowani urodzeni są w późnych latach 80-tych i w większości nie pamiętają czasów bez komputera i Internetu, a ich zwyczaje związane z korzystaniem z technologii podkreślają ich znaczenie. 81% studentów nie może sobie wyobrazić szkoły bez sprzętu elektronicznego, a 70% nie mogłoby w ogóle żyć bez technologii. Wg pozostałych wyników wskazujących na znaczenie sprzętów elektronicznych w życiu studentów:

- 67% przyznaje, że najbardziej boją się, ze ich sprzęt przestanie działać;
- 25% na bezludną wyspę zabrałoby komputer, a nie członka rodziny czy piwo;
- 27% kupiłoby nowy komputer po wygranej  1000 dol.

Odpowiedzią na potrzeby studentów są procesory AMD, dostępne dzisiaj w laptopach, komputerach stacjonarnych i konwertowalnych PC w różnych cenach. Odwiedź sklep AMD, żeby uzyskać więcej informacji.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto