A A A

AMD Radeon RX480 - najtańsza karta do VR

1 czerwca 2016, 07:10
AMD podczas targów Computex zaprezentowało "najtańszą kartę" do VR - jak nazwał ją sam producent. Mowa o Radeon RX480, znacznie tańszym odpowiedniku Nvidia GeForce 970. Sugerowana cena to 199 dolarów.
AMD Radeon RX480 - najtańsza karta do VR

Nowa karta działa w oparciu na architekturę Polaris (14 nm). Na rynku zadebiutują wersje o pamięci 4 GB (cena 199 dolarów) i 8 GB (229 dolarów) pamięci  GDDR5. Całość ma  256-bitowy interfejs.

RX480 od początku do końca ma być "budżetową" odpowiedzią na GTX 970 (nie ma konkurować z GTX 1070/1080). AMD chwali się, że ich nowa karta bez problemu poradzi sobie z "Doomem" i nadchodzącym "Battlefield 1".

- Efektywność kart graficznych Radeon Serii RX to wypadkowa dużych ulepszeń w architekturze i zastosowania po raz pierwszy w branży procesu produkcyjnego 14 nm FinFET do tego rodzaju układów graficznych. Karty te mogą stanowić punkt zwrotny w rozwoju wirtualnej rzeczywistości - powiedział Patrick Moorhead, główny analityk w Moor Insights & Strategy. - Poprzez obniżenie kosztu zakupu sprzętu oraz powiększenie rynku urządzeń zdolnych do obsługi VR karty graficzne Radeon Serii RX mają potencjał sprawić, że systemy VR dotrą do sklepów w większej liczbie oraz pozwolić treściom VR uzyskać nowe, wyższe poziomy finansowania, czy wręcz nawet obniżyć koszty zestawów VR."

Czekamy na więcej informacji o samej karcie, a także o cenie na rynku europejskim (prawdopodobnie 199 euro, czyli około 873 złotych).

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto