A A A

AMD wspiera projekt badawczy nad odnawialnymi źródłami energii dla centrów danych

1 sierpnia 2011, 15:26
AMD wspiera projekt badawczy nad odnawialnymi źródłami energii dla centrów danych

AMD ogłosiło wszczęcie współpracy z New York State Energy Research and Development Authority, HP oraz Clarkson University mającej na celu badania nad zasilaniem centrów danych energią ze źródeł odnawialnych.

Alan Lee, corporate vice president działu Research and Advanced Development w AMD podczas konferencji wypowiadał się na temat priorytetowego celu jakim jest wykorzystanie dynamicznych, odnawialnych źródeł energii dla zmieniających się potrzeb infrastruktury komputerowej. Ma to wpłynąć pozytywnie na wydajność, efektywność kosztową oraz wkład w środowisko naturalne.

Dzięki pomocy pieniężnej ze strony NYSERDA oraz prywatnych inwestorów – projekt może wejść już w fazę testów. Tym samym umożliwi studentom rozpoczęcie badań nad efektywnym zarządzaniem danymi w rozproszonej sieci działającej w oparciu o energię odnawialną. Gdy te przyniosą efekty, możliwe będzie wdrożenie projektu opartego o elementy infrastruktury sprzętowej, w tym centrów danych HP POD (rozwiązanie dla klientów borykających się z ograniczeniami infrastruktury i budżetów, pozwalające na gwałtowny przyrost mocy obliczeniowej) opartych na procesorach AMD Opteron.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto