A A A

AMD wśród głównych klientów TSMC

21 grudnia 2021, 07:00
AMD coraz więcej półprzewodników kupuje od tajwańskiego producenta.
AMD wśród głównych klientów TSMC

Na podium

Według szacunków Bloomberga i serwisu DigiTimes AMD stał się trzecim pod względem liczby zamówień klientem tajwańskiego producenta półprzewodników Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC).

TSMC sprzedaje najwięcej produktów koncernowi Apple – ten kupuje od Tajwańczyków setki milionów najbardziej zaawansowanych chipów N5 i N5P, przez co przekłada się na 25,93 proc. przychodów TSMC.

Następny w kolejności jest MediaTek odpowiadający za 5,80 proc. przychodu tajwańskiego koncernu, i AMD, który przynosi TSMC 4,39 proc. przychodów.

Analitycy spodziewają się, że AMD będzie zwiększał swój udział w sprzedaży TSMC, ponieważ planuje wdrażanie we własnych produktach najnowocześniejszych chipów, w tym N5, które znajdą zastosowanie w procesorach opartych na architekturze Zen 4. Planowane przejęcie Xilinksa przez AMD zwiększy znaczenie koncernu jako producenta układów scalonych, przez co liczba jego zamówień u TSMC jeszcze wzrośnie.

fot. tweasel – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto