A A A

ASUS AMD Radeon R9 290X - w zestawie z Battlefield 4

24 października 2013, 15:46
ASUS AMD Radeon R9 290X - w zestawie z Battlefield 4

Na rynku debiutuje karta AMD Radeon R9 290X - sprzęt, który ma dostarczyć grafikę lepszą niż konsole nowej generacji. As w rękawie AMD w starciu z Nvidią.W ofercie firmy ASUS pojawi się nowa karta graficzna zasilana procesorem AMD Radeon R9 290X. Wyposażona będzie w oprogramowanie GPU Tweak, które pozwala na zwiększenie wydajności oraz technologie umożliwiające korzystanie z wielu monitorów i ożywiające dźwięk: AMD Eyefinity i TrueAudio,. ASUS R9 290X obsługuje zarówno DirectX 11.2, jak i nowy interfejs API AMD Mantle, a więc sprawdzi się w najbardziej wymagających grach. Karta dostępna będzie w zestawie z pełną wersją gry Battlefield 4 firmy EA Digital Illusions Creative Entertainment (DICE).

Pełna kontrola przetaktowywania

Nowa karta ASUS R9 290X wyposażona jest w unikatowe rozwiązanie GPU Tweak. To autorskie narzędzie firmy, które pomaga użytkownikom maksymalnie wykorzystać jej potencjał i ułatwia podkręcanie szczególnie mniej zaawansowanym osobom. Poprzez interfejs możliwa jest kontrola taktowania procesora graficznego i pamięci grafiki, jak również prędkości wentylatora oraz zużycia energii.

W karcie zostało również zastosowane narzędzie GPU Tweak Streaming. Pozwala udostępniać w czasie rzeczywistym aktywności z ekranu przez Internet, jak również nadawać nazwę okienku strumieniowania wraz z tekstem, zdjęciami i obrazem z kamery. Znajomi i inni gracze mogą oglądać rozgrywkę na żywo.

ASUS R9 290X wyposażona została w 4GB szybkiej pamięci GDDR5, co dla graczy oznacza, że ich ulubione gry będą płynnie działały w najwyższych rozdzielczościach (tak przynajmniej twierdzi producent). Wykorzystuje również technologię AMD Eyefinity, która poszerza horyzont świata gry - gracz może korzystać jednocześnie nawet z sześciu oddzielnych monitorów podłączonych za pomocą DisplayPort lub DVI.

Nowa karta obsługuje najnowszy standard DirectX 11.2 umożliwiający teselację na procesorze graficznym, co przekłada się na niezwykle szczegółową geometrię w sceneriach gier komputerowych i realistyczne wyświetlanie postaci. Korzysta także z nowego interfejsu AMD Mantle API, który daje deweloperom bezpośredni dostęp do procesora graficznego, ułatwiając im pracę i sprawiając, że kod działa dużo wydajniej, co w praktyce oznacza szybszą i płynniejszą rozgrywkę.


Z kolei technologia AMD TrueAudio (dedykowany procesor sygnałowy [DSP] wbudowany w procesor graficzny) pozwala deweloperom uzyskać moc obliczeniową przeznaczoną wyłącznie do przetwarzania audio. Mogą z nową kartą generować realistyczny, przestrzenny dźwięk, z którym gracze bardziej wczują się w rozgrywkę.

Firma ASUS dołączyła do karty grę komputerową typu FPS, opracowaną przez EA Digital Illusions Creative Entertainment - Battlefield 4.

ORIENTACYJNE CENY DETALICZNE

R9290X-G-4GD5 (wersja z grą) - 2229 zł brutto

R9290X-4GD5 - 2125 zł brutto 

Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Sinister
28 października 2013, 16:51
jeśli ktos wcześniej nie kupił gry - to oferta lączona zdecydowanie bardziej sie opłaca
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto