A A A

AVerMedia GC553 Live Gamer Ultra - przechwytywanie wideo w 4K

26 sierpnia 2018, 10:00
Dobrej jakości materiał wideo z gier może okazać się pierwszym krokiem do streamerskiej kariery. Stąd popularność urządzeń takich jak AVerMedia GC553 Live Gamer Ultra umożliwiających pracę nawet z materiałem o rozdzielczości 4K.
AVerMedia GC553 Live Gamer Ultra - przechwytywanie wideo w 4K

Wideo grabbery są urządzeniami umożliwiającymi zgrywanie obrazu z komputera, bez znaczącego obniżania wydajności. O ile nagranie pulpitu, ustawień czy niewymagających wiele wydajności programów nie stanowi dziś problemu, to by zgrać bez utraty jakości nasze poczynania w wymagających grach potrzeba już czegoś więcej. Dobry wideo grabber jest rozwiązaniem tego problemu.

Dla wszystkich

Istnieje wiele wideo grabberów do współpracy z komputerami stacjonarnymi. Co jednak w przypadku, kiedy chcemy rejestrować swoje dokonania z gier na konsoli? AVerMedia GC553 Live Gamer Ultra jest przystosowany do pracy z najpopularniejszymi urządzeniami tego typu. Coraz więcej osób korzysta też z laptopów do gier. Zamontowanie w nich tradycyjnych wideo grabberów, korzystających na ogół ze slotów PCIe nie jest możliwe. I tu do gry wchodzą urządzenia zewnętrzne, takie jak GC553 Live Gamer Ultra. Dzięki podłączeniu tego urządzenia za pomocą coraz bardziej popularnego USB 3.1 typu C, użyjemy go zarówno w komplecie z komputerem stacjonarnym, jak i konsolą czy laptopem.

Wysokie rozdzielczości i HDR

AVerMedia GC553 Live Gamer Ultra może pochwalić się szerokim wyborem obsługiwanych rozdzielczości, od niskich aż po 4K. Jeśli chodzi o przechwytywany obraz karta obsługuje rozdzielczość 2160p przy fps 30. Dla bardziej popularnych rozdzielczości 1440p i 1080p prędkość animacji kolejnych klatek wyniesie odpowiednio 60 i 120 fps. Ponieważ Live Gamer Ultra umieszczany jest pomiędzy źródłem obrazu (komputerem, laptopem czy konsolą), a ekranem, nie mniej ważne od parametrów rejestrowanego obrazu są możliwości dla trybu pass-through czyli tego, co możemy zobaczyć na ekranie podczas zgrywania obrazu. W przypadku Live Gamer Ultra właściwie trudno mówić o ograniczeniach. Urządzenie bez problemu "przepuści" sygnał 2160p, przy 60 klatkach na sekundę i z pełnym HDR. Dla rozdzielczości 1080p maksymalnie zobaczymy aż 240 klatek na sekundę.

Zaawansowane oprogramowanie w komplecie

AVerMedia GC553 został wyposażony w oprogramowanie do streamowania RECentral. To sprawdzone i stale ulepszany program producenta karty, służący ustawieniu parametrów zgrywania obrazu oraz samemu zapisowi. Dla tych, którzy chcą zająć się montażem w bardziej profesjonalny sposób, producent dołącza program Cyberlink PowerDirector 15.

AVerMedia GC553 Live Gamer 4K jest dostępny w sprzedaży w cenie około 1119 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto