A A A

Adeona nieodpłatnie wyśledzi skradziony laptop

15 lipca 2008, 15:33
Adeona nieodpłatnie wyśledzi skradziony laptop

Pracownicy Uniwersytetu Waszyngtońskiego wspólnie z kampusem San Diego Uniwersytetu Kalifornijskiego stworzyli projekt o nazwie Adeona, którego głównym założeniem jest nieodpłatna pomoc w odzyskiwaniu skradzionych laptopów.
Opracowany przez nich system umożliwia tropienie kolejnych miejsc, w których laptop jest podłączany do internetu. Aby to było możliwe, osoba zainteresowana musi pobrać ze strony projektu specjalne oprogramowanie klienckie (w wersji do Windows, Mac OS-a X lub Linuksa) i zainstalować je na swoim przenośnym komputerze. Od tego momentu po każdym podłączeniu laptopa do Sieci aplikacja będzie się komunikować z zespołem serwerów oferujących usługę OpenDHT i przekazywać im dane pomocne przy ustalaniu lokalizacji maszyny, takie jak numer IP, z którego połączono się z internetem, czas nawiązania połączenia itp.

Adeona szyfruje całą komunikację, a informacje zgromadzone w systemie OpenDHT wolno przeglądać tylko osobie do tego uprawnionej, czyli temu użytkownikowi, który zainstalował oprogramowanie na laptopie, bądź osobie przez niego upoważnionej. Właściciele Maców – jeśli ich laptop jest wyposażony w kamerę, po pobraniu aplikacji isightcapture będą mieli do dyspozycji dodatkową, znaną już wcześniej funkcję umożliwiającą niezauważalne wykonywanie zdjęcia osoby aktualnie pracującej z komputerem.

Źródło: Adeona


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto