A A A

Administracja Bidena uruchamia nowe biuro

12 grudnia 2021, 17:50
W Departamencie Obrony USA powstanie biuro koordynujące pracę kilku wydziałów.
Administracja Bidena uruchamia nowe biuro

Usunąć zatory

W Departamencie Obrony Stanów Zjednoczonych powołano nowe biuro ds. cyfrowych i sztucznej inteligencji (CDAO). Dyrektor CDAO ma nadzorować działania trzech wydziałów wykonujących zadania z obszaru zarządzania danymi cyfrowymi i sztucznej inteligencji: Defense Digital Service (DDS), Joint Artificial Intelligence Center (JAIC) i Chief Data Officer (CDO).

Serwis Breaking Defense napisał, że „wyższy urzędnik resortu obrony" powiedział: „Celem (tej zmiany) jest zoptymalizowanie wartości (tych służb) i próba spojrzenia na nie bardziej holistycznie". Funkcjonariusz miał też oświadczyć, że w przyszłości być może wszystkie trzy biura zostaną połączone w jedno.

Nowa struktura ma podlegać bezpośrednio zastępcy sekretarza obrony Kathleen Hicks. Zdaniem Jima Langevina, członka Komisji Sił Zbrojnych Kongresu USA, CDAO „zacznie usuwać z departamentu kłopotliwe, biurokratyczne zatory i wspierać integrację zmieniających zasady gry technologii w każdym aspekcie doświadczeń wojennych".

Langevin powiedział także: „Nie mogę doczekać się wdrożenia tej restrukturyzacji i będę nadal opowiadał się za zaleceniami Komisji Bezpieczeństwa Narodowego dotyczącymi sztucznej inteligencji w celu utrzymania naszej przewagi w nowych technologiach".

fot. 12019 – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto