A A A

Adobe Creative Suite 4

24 września 2008, 10:33
Adobe Creative Suite 4

Adobe zaprezentowało kolejną wersję pakietu graficznego, Adobe Creative Suite 4, składającą się z zestawu programów kierowanego do konkretnych użytkowników. Według zapewnień producenta ceny pozostaną na poziomie serii CS3.

Linia produktów Creative Suite 4 składa się z 14 głównych aplikacji, takich jak Photoshop, InDesign, Fireworks, Dreamweaver, Flash, Illustrator, które podzielone są na zestawy tematyczne: Design, Web, Production Premium oraz Master Collection. We wszystkich programach ujednolicono interfejs użytkownika, co wpłynie na łatwość obsługi i przystosowania do każdej aplikacji.

Wśród nowych funkcji Illustratora warto wymienić możliwość otwierania wielu dokumentów w jednym obszarze roboczym, w InDesignie wprowadzono podgląd pracy w czasie rzeczywistym (Live Preflight), pozwalający na eliminowanie błędów produkcyjnych, natomiast Photoshop został wzbogacony o inteligentną funkcję zmieniania rozmiaru zdjęcia i nowe narzędzie Canvas Rotation, ułatwiające obracanie i obróbkę grafiki pod dowolnym kątem. W programie Flash dodano między innymi obsługę animacji 3D, narzędzie Bones do tworzenia bardziej realistycznych animacji między obiektami oraz narzędzie Deco do szybkiej konwersji dowolnego symbolu do narzędzia projektowego. Aplikacja dla webmasterów, Dreamweaver, została wzbogacona o funkcję Related Files and Code Navigator do przeszukiwania kodu stron pod kątem użytych plików CSS lub bibliotek JavaScript. Ponadto wprowadzona funkcja Live View pozwala na podgląd i dokonywanie zmian w trybie rzeczywistym.

Wymagania systemowe i sprzętowe można znaleźć na stronie producenta. Wszystkie zestawy pojawią się w sprzedaży jeszcze w tym kwartale, na razie nie podano konkretnych cen pakietów.

Źródło: Adobe, Gizmodo


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto