A A A

Alexa wykrywa dźwięk płynącej wody i odgłosy wydawane przez urządzenia AGD

2 grudnia 2021, 16:00
Amazon rozszerzył funkcje identyfikacji określonych dźwięków w gospodarstwie domowym.
Alexa wykrywa dźwięk płynącej wody i odgłosy wydawane przez urządzenia AGD

Wszystko dla bezpieczeństwa

Produkowana przez Amazona Alexa potrafiła do tej pory rozpoznawać płacz niemowląt, odgłosy chrapania, tłuczenia szkła, a także sygnały dźwiękowe wydawane przez systemy przeciwpożarowe. Najnowsza aktualizacja oprogramowania asystenta głosowego dodaje do tej listy dwa nowe dźwięki: płynącej z kranu wody oraz sygnały wydawanie przez urządzenia domowe. Oznacza to na przykład, że Alexa wyśle powiadomienie, gdy pralka zakomunikuje dźwiękiem, że zakończyła pracę. Będzie też możliwe poproszenie asystentki o odcięcie wody, jeśli dzieci przypadkowo zostawiły odkręcony kran po myciu zębów.

Identyfikacja określonych dźwięków – np. stłuczonego szkła czy alarmu pożarowego – może być przydatna dla osób przebywających poza domem lub użytkowników niedosłyszących bądź niesłyszących. Dzięki powiadomieniom dowiedzą się o sytuacji awaryjnej.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto