A A A

Alexa zamilkła w Europie

23 stycznia 2022, 06:40
Usługa wirtualnego asystenta Amazona nieaktywna w Wielkiej Brytanii i na kontynencie europejskim.
Alexa zamilkła w Europie

„Inteligentne głośniki” Amazona zaliczyły awarię w Europie.

Dwudziestego pierwszego stycznia bt. w Europie zamilkła usługa Alexa koncernu Amazon. Użytkownicy alarmowali, że uruchamiane głosem urządzenia Amazon Echo nie reagowały lub sygnalizowały problem czerwonym światłem i komunikatem „coś poszło nie tak”.

O awarii poinformował serwis Downdetector około godziny 7:00 GMT. Alexa nie reagowała na terenie Wielkiej Brytanii i na kontynencie europejskim. Około godziny 9:30 usługa ponownie została włączona.

Rzecznik Amazona potwierdził wystąpienie awarii: „Dzisiaj rano mieliśmy problem, który wpłynął na zdolność niektórych klientów Alexa do interakcji z usługą. Usługa Alexa działa teraz normalnie”.

Polski akcent w usłudze Amazona

Alexa jest usługą pomocy głosowej, która używa do komunikacji z użytkownikami m.in. inteligentnych głośników Amazon Echo. Niektóre modele wyposażone są w wyświetlacze.

Amazon w swojej usłudze posługuje się polskim syntezatorem mowy Ivona. Koncern kupił Ivonę w 2013 roku.

fot. HeikoAL – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto