A A A

Aluminiowy Goclever Orion 102

14 stycznia 2014, 08:01
Aluminiowy Goclever Orion 102

Orion 102 to najnowszy tablet z Androidem firmy Goclever, wyposażony w 10-calowy ekran IPS oraz bezprzewodową klawiaturę Bluetooth.

Urządzenie zostało wyposażone w czterordzeniowy procesor Rockchip 3188 1.6 GHz mający zagwarantować błyskawiczne renderowanie stron WWW, komfortową pracę na wielu aplikacjach jednocześnie i płynną ich obsługę.Za przetwarzanie grafiki odpowiada układ Mali400MP4, zapewniający obsługę najnowszych gier. Układ ten jest wspomagany przez 1GB pamięci operacyjnej RAM (DDR3), a swoje dane użytkownik może zapisywać we wbudowanej pamięci flash o pojemności 16GB lub na wymiennych kartach microSD (max. 32GB). Orion 102 pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 4.2.

W Orionie 102 zastosowano ekran wykonany w technologii IPS (1280x800 pikseli, panoramiczny format 16:10, 5-punktowy multi-dotyk), gwarantującej dobry obraz i szerokie kąty widzenia. Całość przykuwa uwagę eleganckim wzornictwem oraz ergonomiczną klawiaturą, która podczas transportowania tabletu pełni dodatkowo funkcję osłony ekranu.

To właśnie dzięki bezprzewodowej klawiaturze (oraz preinstalowanym aplikacjom biurowym) tablet zamienia się w pełni funkcjonalne narzędzie do pracy – tworzenia dokumentów, poczty elektronicznej, prezentacji itp. Inżynierowie z Goclever wsłuchali się w potrzeby użytkowników, dzięki czemu plastik spotykany w poprzednich odsłonach urządzenia został zamieniony na trwałe aluminium. Dzięki zastosowanemu modułowi Bluetooth, użytkownik ma pełną dowolność w zakresie korzystania z niej – może np. osadzić tablet w klawiaturze (tworząc w ten sposób klasycznego notebooka) lub umieścić oba urządzenia w pewnej odległości od siebie. Ma ona wbudowaną baterię, ładowaną za pośrednictwem portu microUSB. Oprócz tego, użytkownik bez kłopotu może rozbudować tablet o zewnętrzny modem 3G, myszkę czy pendrive za pomocą portu microUSB i dołączonego do opakowania kabla OTG. Projektanci nie zapomnieli też o porcie mini-jack (3.5 mm) do obsługi słuchawek czy głośników oraz wyście miniHDMI (1.4 FullHD).

Orion 102 wspiera też technologię AERODISPLAY, dzięki której można wyświetlać obraz z tabletu na telewizorach, monitorach i projektorach - wystarczy wykorzystać w tym celu adapter AERODISPLAY (dostępny opcjonalnie). W tablecie znajdziemy również moduł WiFi oraz 2 kamery: przednią 0.3 MPix i tylną 2.0 MPix.

W modelu 102 zastosowano baterię o pojemności 6000mAh, która wystarcza na ok. 6 godzin pracy. Wymiary tabletu to 261x178x10 mm (z klawiaturą BT), zaś waga: 896 mm (z klawiaturą).

Goclever Orion 102 jest już dostępny w cenie 689 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto