A A A

Amazon Echo – nowa linia produktów z asystentem głosowym

24 września 2018, 10:00
Amazon przygotował nowości z rodziny inteligentnych urządzeń wykorzystujących asystenta głosowego. Wśród nich znajdziemy m.in. mikrofalówkę obsługiwaną głosem.
Amazon Echo – nowa linia produktów z asystentem głosowym

Zestaw Echo Input to najtańsza z premier, w USA trzeba za niego zapłacić 35 dolarów. Za sprawą małego gadżetu, większość urządzeń z głośnikiem i komunikacją Bluetooth, lub portem jack 3,5 mm, zyska funkcje znane z pozostałych rozwiązań z rodziny Echo. Input ma tylko głośnik, a po sparowaniu z właściwym urządzeniem, przekazuje dźwięk poprzez głośniki posiadanego przez nas sprzętu.

Kolejną ciekawą nowością jest Echo Auto - małe urządzenie parujemy z systemem multimedialnym samochodu (albo korzystamy z kabla słuchawkowego). Echo Auto nie ma wbudowanego modemu, ale korzysta z transferu danych w naszych smartfonie. W ten sposób - za około 50 dolarów - mamy w samochodzie własnego asystenta głosowego.

Oprócz odświeżenia już dostępnych na rynku produktów - w tym następcę najpopularniejszego produktu z rodziny Echo, czyli Echo Dot - Amazon pokazał mikrofalówkę sterowaną głosem, AmazonBasics Microwave. Amerykańska firma po prostu zamontowała w zwykłej mikrofalówce mikrofon, do którego mówimy, aby np. ustawić czas pracy lub godzinę włączenia rozmrażania. Cena? Około 60 dolarów.

Ani Alexa, ani urządzenia Echo nie są oficjalnie dostępne Polsce - nic nie wiadomo na temat planów ich wprowadzenia. Jednak Amazon mocno zaznacza swoją obecność w naszym regionie i kraju. Oprócz magazynów w Gdańsku, Amazon ma centrum deweloperskie w Gdańsku i biuro w Warszawie. Jest to jednak na tyle istotny trend w rozwoju komercyjnych technologii, że warto obserwować produkty Amazona - może kiedyś Alexa przemówi polskim głosem.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto