A A A

Amazon Fire Phone - telefon z 4 kamerkami

20 czerwca 2014, 07:45
Amazon, potentat e-handlu i twórca czytników Kindle, zaprezentował swój pierwszy w historii smartfon - Fire Phone. To urządzenie wyróżnia się na tle innych telefonów.
Amazon Fire Phone - telefon z 4 kamerkami

Fire Phone ma dwie interesujące nowości. Po pierwsze telefon ma 4 kamerki (z przodu), które służą do obsługi przestrzennego interfejsu. Przechylamy telefon w dół, a on zaczyna scrollować stronę internetową. Przechylamy go w prawo lub lewo i widzimy obiekt trójwymiarowy z boku. To rozwiązanie ma mieć więcej zastosowań, w tym m.in. w nawigacji. Drugą nowością jest przycisk Firefly, sczytujący informacje z pudełek, broszurek, reklam i tak dalej. Przetworzone informacje służą do błyskawicznego znalezienia danego produktu w sklepie Amazon.

Reszta specyfikacji to techniczne rozwiązanie dostępne w obecnych na rynku smartfonach - Qualcomm Snapdragon 2,2 GHz, układ graficzny Adreno 330 oraz 2 GB RAM. Erkan ma przekątną 4,7 cala i rozdzielczość HD (1280 na 720 piksel). Rozdziałka HD to jedyny element specyfikacji, który odstaje na tle innych nowych smartfonów. Fire Phone ma aparat fotograficzny o rozdzielczości 13-megapikseli. Bateria ma pojemność 2400 mAh

Podobnie jak tablety Amazon, Fire Phone korzysta ze zmodyfikowanej wersji systemy Android z nakładką Fire OS 3.5.0. System współpracuje tylko z Amazon Appstore. Smartfon trafi na rynek 25 lipca. Jego cena w 2-rocznym kontakcie z AT&T wynosi 199 dolarów. Wersja bez umowy - 649 dolarów. Zatem, dość dużo. Ale bez obawy - ten smartfon prawie na pewno nigdy nie trafi do Polski.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
wojownikhaha
wojownikhaha
20 czerwca 2014, 09:50
Mam dziwne uczucie, że te 4 kamerki będą wykorzystane do projektu Tango.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto