A A A

Aplikacje, które wyczerpują baterie w telefonach

18 czerwca 2012, 08:33
Aplikacje, które wyczerpują baterie w telefonach

Co sprawia, że baterie niektórych smartfonów ulegają wyczerpaniu już po kilku godzinach? Często powodem takiej sytuacji są błędy w aplikacjach, z których korzystamy.

Smartfony i długi czas pracy bez konieczności ładowania baterii nie chodzą w parze - wie to każdy, kto korzysta z tego typu urządzeń. Jednak rozładowany po kilku godzinach smartfon oznacza, że coś poszło nie tak. Problem zazwyczaj tkwi w zainstalowanej aplikacji, która nie powinna pobierać energii, jeśli telefon znajduję się w stanie czuwania lub jeśli zamknęliśmy sam program. Jeśli jednak aplikacja ma błędy, nieustannie zużywa energię, na przykład próbując ściągnąć pocztę lub korzystać z nawigacji GPS, całość szybko prowadzi do wyczerpania baterii.

Trzech doktorantów z Wielkiej Brytanii zajęło się tym problemem, analizując 187 aplikacji dostępnych w sklepie Google Play - czytamy w serwisie Cellular News. Z 187 sprawdzonych, aż 42 posiadało błędy, które mogą prowadzić do wyczerpania baterii. Użytkownik po zainstalowaniu takiej aplikacji nie będzie wiedział, czym to może grozić. Do analizy kodu wykorzystano specjalnie przygotowanego komplikatora, który tłumacząc kod przy okazji wyłapuje błędy związane z "cichym zabójcą" baterii.

Chcielibyśmy wymienić te 42 potencjalnie "bateriożerne" aplikacje, ale badacze ujawnią je dopiero podczas konferencji MobiSys 25 czerwca. Na razie pozostaje jedynie, w razie problemów z bateriami, czy któraś z aplikacji nie zachowuje się podejrzanie.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto