A A A

Apple bonusami zatrzymuje pracowników

30 grudnia 2021, 07:00
Koncern obawia się, że jego najlepsi inżynierowie zostaną przejęci przez Metę.
Apple bonusami zatrzymuje pracowników

Premie do 180 tysięcy dolarów

Pracownicy gigantów technologicznych – koncernów Apple i Meta – są kuszeni przez konkurencję. W ciągu ostatnich kilku miesięcy Meta miała zatrudnić około 100 inżynierów Apple'a. Koncern z jabłkiem w logo nie pozostaje dłużny i także ściąga do siebie kluczowych pracowników Mety.

Apple chce jednak zatrzymać ten trend i zachęcić inżynierów do pozostania w firmie. Koncern miał zaproponować najbardziej wartościowym pracownikom wysokie premie – od około 50 tysięcy do 180 tysięcy dolarów. Bonusy wypłacane są w akcjach giełdowych nabywanych na okres 4 lat, jak ujawniły źródła proszące o anonimowość.

Takie posunięcie ma zatrzymać pracowników przy obecnym pracodawcy. Premie miało otrzymać 10–20 procent inżynierów Apple'a.

fot. Pexels – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto