A A A

Apple częściowo przenosi produkcję do Wietnamu

26 listopada 2020, 15:30
Firma ma planować przeniesienie części fabryk z Chin.
Apple częściowo przenosi produkcję do Wietnamu

Nowe, lepsze miejsce?

Pojawiły się pogłoski, że przedstawiciele Apple'a rozmawiali już z Foxconnem (spółka zajmująca się dostawą komponentów elektronicznych) o przeniesieniu części produkcji iPadów oraz MacBooków do Wietnamu. O sprawie poinformował Reuters. Tworzenie nowych linii produkcyjnych za granicą ma być już teraz mocno zaawansowane. Ich prawdopodobny start to połowa przyszłego roku.

 

Ucieczka z frontu

Przeprowadzka do Wietnamu ma być odpowiedzią Apple na trwającą wciąż wojnę handlową między Chinami i USA. Nie wiadomo, jak duża część produkcji ma być realizowana w nowych fabrykach, ani których modeli ma dotyczyć. Będzie to najprawdopodobniej zależeć od sytuacji politycznej.

Firma już na początku roku otworzyła w Wietnamie pierwszą linię produkcyjną AirPodów Pro. Przeznaczone na niektóre rynki iPhone’y są z kolei wytwarzane w Indiach. Do tej pory fabryki poza Chinami funkcjonowały jednak głównie celem spełnienia lokalnych przepisów dotyczących importu, jakie nakładają na koncerny niektóre państwa.

 

Początek zmian?

Decyzja Apple'a wiąże się też z dodatkowymi inwestycjami Foxconnu, mającymi umożliwić zwiększenie mocy produkcyjnych poza granicami Chin. Koncern ma wydać na ten cel 270 milionów dolarów, co pozwoli przenieść ok. 30% łącznej produkcji podzespołów. Pamiętajmy jednak, że Apple nie jest dla spółki jedynym klientem.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto