A A A

Apple nie zdecyduje się na architekturę ARM

21 stycznia 2015, 10:30
Intel może spać spokojnie - Apple nie zamierza zrezygnować z układów Intela kosztem architektury ARM.
Apple nie zdecyduje się na architekturę ARM

Plotki dotyczące przesiadki Apple na procesory z architekturą ARM pojawiają się regularnie. Biorąc pod uwagę transfer z PowerPC na Intela w przeszłości, wymiana procesorów na ARM nie jest wykluczona. Zwłaszcza, że Apple chce by OS X upodobnił się do iOS-a.

Na ten moment jednak zamiana Intela na ARM jest wykluczona. Wystarczy spojrzeć na programy dostępne na OS X, których funkcjonalność w nowym środowisku nie byłaby taka sama. To kolosalne przedsięwzięcie wymagałoby od deweloperów i programistów stworzenia każdego z programów od nowa.

- Słyszałem te plotki. Nasze relacje z Apple są bardzo mocne, a ich produkty wysoko cenione. Apple zawsze wybiera dostawców, którzy zapewniają im największe pole do innowacji. Ta firma właśnie bazuje na innowacjach. Naszym zadaniem jest tworzenie satysfakcjonujących Apple komponentów i robienie tego lepiej od konkurencji. I dlatego chcą cały czas z nami współpracować. Budzę się każdego ranka i mam pewność, że dostarczamy podzespoły będące konkurencyjne pod względem ceny, wydajności i niezawodności. Niezależnie od tego, czy to Apple, Lenovo czy Dell - powiedział Brian Krzanich.

Ta wyważona wypowiedź musi na razie wystarczyć jako faktyczne zapewnienie o dobrych relacjach obu firm. Intel nie może sobie pozwolić na stratę tak cennego partnera.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto