A A A

Apple odświeża MacBooki Pro

24 lutego 2011, 15:08
Apple odświeża MacBooki Pro

Zgodnie z przewidywaniami, Apple zaprezentowało dziś odświeżoną linię MacBooków Pro.

Największą nowością w nowych MacBookach jest zastosowanie wysokowydajnego złącza Thunderbolt, które zostało dzisiaj zaprezentowane przez Intela. Dzięki niemu możliwe będzie przesyłanie danych z przepustowością 10Gb/s.

W komputerach zastosowano procesory Intel Core z dwoma i czterema rdzeniami, w zależności od wersji. Po raz pierwszy pojawiły się również modele z matowymi matrycami, co przypadnie przypadnie do gustu wielu użytkownikom. Firma przygotowała w sumie 3 opcje wielkości ekranu: 13-calowy, 15-calowy oraz 17-calowy. Najwyższy model wyposażono w czterordzeniowy procesor Intel Core i7 o taktowaniu 2.3GHz oraz kartę graficzną AMD Radeon HD 6750M z 1GB pamięci GDDR5. Wszystkie wersje nowych MacBooków wyposażono w 4GB pamięci operacyjnej oraz baterie pozwalające na maksimum 7 godzin pracy.

Ceny MacBooków Pro wahają się pomiędzy 1199 a 2499 dolarów. Pełną specyfikację oraz porównanie konkretnych modeli można znaleźć na stronie http://www.apple.com/macbookpro/specs-compare.html.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto