A A A

Apple po cichu zabezpiecza przed groźnym trojanem

21 czerwca 2010, 08:32
Apple po cichu zabezpiecza przed groźnym trojanem

Apple bez rozgłosu wydało aktualizację dla systemu ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem, zastosowanego w Mac OS X 10.6.4.

Mimo, że nowe zabezpieczenie nie zostało umieszczone w dokumentacji dotyczącej poprawki, firma Sophos odkryła je w pliku XProtect.plist, który zawiera sygnatury potencjalnych zagrożeń dla systemu Mac. Nowe zagrożenie zostało nazwane przez Apple "HellRTS" i było dystrybuowane przez hakerów w postaci pliku podszywającego się pod iPhoto.

Trojan ten stale monitoruje aktywność przeglądarki oraz pozwala na zdalne połączenie z zainfekowaną stacją roboczą i przejęcie nad nią kontroli.

Jeśli stałeś się ofiarą tego trojana, hakerzy mogą wysyłać spam z Twojego komputera, robić zrzuty ekranowe pulpitu, przeglądać pliki umieszczone na dysku i wiele więcej” – mówi Graham Cluley z firmy Sophos. Jednocześnie potępia on politykę ukrywania zawartości aktualizacji przed użytkownikami, którzy powinni mieć świadomość łatania poważnych luk w oprogramowaniu.

Źródło: appleinsider.com


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto