A A A

Apple poprawił działanie AirTagów

9 czerwca 2021, 08:00
Dzięki aktualizacji oprogramowania lokalizator nie będzie używany do potajemnego śledzenia ludzi.
Apple poprawił działanie AirTagów

Aktualizacja urządzeń przebiegnie automatycznie

AirTagi trafiły sprzedaży niedawno; urządzenia pomagają użytkownikom w odnajdowaniu przedmiotów codziennego użytku – zgubionych kluczy czy zostawionej gdzieś torby. Pojawiły się jednak obawy, że tracker wielkości monety może być łatwo wykorzystany do monitorowania czyjejś lokalizacji w czasie rzeczywistym.

Apple zdecydował się zatem wprowadzić poprawkę do oprogramowania, aby gadżet nie nadawał się do potajemnego śledzenia ludzi. Dzięki temu jeśli lokalizator znajdzie się z dala od iPhone'a swojego właściciela, wyda w losowym czasie (od ośmiu do 24 godzin) sygnał dźwiękowy ostrzegający o swojej obecności osoby znajdujące się w pobliżu.

Sama aktualizacja oprogramowania lokalizatora zostanie przeprowadzona automatycznie, kiedy tylko tracker znajdzie się w pobliżu smartfona Apple'a.

fot. Apple


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto