A A A

Apple pozwane za sprzedaż danych użytkowników

29 grudnia 2010, 09:34
Apple pozwane za sprzedaż danych użytkowników

Apple kończy wyjątkowo pracowity i dochodowy rok. Wśród końcoworocznych radości firma musi się zmierzyć z jeszcze jednym pozwem – tym razem chodzi o sprzedaż danych użytkowników.

Jonathan Lalo z Los Angeles pozwał giganta z Cupertino o sprzedaż prywatnych danych użytkowników sieciom reklamowym. Wśród informacji oferowanych kontrahentom miały znaleźć się: wiek, płeć oraz położenie klienta. Część z tych danych jest zbierana za zgodą użytkowników produktów Apple, jednak ich sprzedaż i współdzielenie z innymi podmiotami daleko wykracza poza zasady prywatności określone w dokumentach firmy.

Lalo żąda od firmy i deweloperów zaprzestania tego typu działań oraz usunięcia wszystkich danych, które zostały udostępnione osobom trzecim.

Apple nie ustosunkowało się jeszcze do tych zarzutów.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto