A A A

Apple przestrzega przed nieautoryzowanymi serwisami

30 września 2019, 09:50
Na ekranach naprawianych iPhone'ów wyświetlane będą alerty o użyciu „podrobionych” komponentów.
Apple przestrzega przed nieautoryzowanymi serwisami

Posiadacze iPhone'ów 11, 11 Pro i 11 Pro Max, którzy zdecydują się wymienić uszkodzony ekran w telefonie gdzie indziej niż w autoryzowanym punkcie Apple'a, zobaczą wyświetlone na naprawionym wyświetlaczu informacje o niezgodności nowej części z urządzeniem. Apple twierdzi, że chce w ten sposób ustrzec swoich klientów przed korzystaniem z podzespołów z niepewnych źródeł. Również nieprzeszkolony pod kątem napraw iPhone'ów personel, któremu powierzymy smartfona, może, zdaniem firmy, przynieść telefonowi więcej szkody niż korzyści.Jakiś czas temu podobne rozwiązanie zastosowano w przypadku „podróbek" baterii do iPhone'ów.

Jednocześnie Apple podkreśla, że chce zwiększyć dostępność części do iPhone'ów oraz szkoleń z ich montażu również dla nieautoryzowanych serwisów, które zdecydują się podjąć współpracę z koncernem. To wpłynęłoby na komfort posiadaczy smartfonów firmy, ułatwiając wymianę komponentów bez strachu o to, że nowa część zaburzy prawidłową pracę urządzenia.

fot. sandeep darji - Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto