A A A

Apple sprzedało ponad 60 mln iPhone'ów

29 kwietnia 2015, 12:00
Ponad 60 mln sprzedanych iPhone'ów i przychód na poziomie 58 mld dol. Tak przedstawiają się wyniki finansowe firmy Apple w drugim kwartale finansowym tego roku.
Apple sprzedało ponad 60 mln iPhone'ów

Gigant z Cupertino opublikował wyniki finansowe za drugi kwartał fiskalny 2015 r., obejmujący okres od stycznia do marca bieżącego roku. Apple nie poprawiło rekordów osiągniętych w poprzednim kwartale fiskalnym (przychód 74,6 mld dol.), ale zaprezentowane liczby i tak zapierają dech w piersi.

W drugim kwartale fiskalnym 2015 r. firma Apple uzyskała przychód 58,01 mld dol. przy marży brutto na poziomie 40,8 proc. W tym czasie gigant z Cupertino sprzedał 61,2 mln iPhone'ów (wzrost o 40 proc. w stosunku do poprzedniego roku) i 4,56 mln komputerów Mac. W omawianym okresie użytkownicy kupili również 12,62 mln iPadów, co jest wynikiem o 23 proc. gorszym w porównaniu do 2014 r. Jest to jednak konsekwencją globalnym spadkiem zainteresowania tabletami.

Tak dobre wyniki finansowe Apple to w dużej mierze zasługa ciepłego przyjęcia iPhone'a 6 i 6 Plus. W raporcie z oczywistych względów brakuje informacji o sprzedaży Apple Watcha, który niewątpliwie zostanie uwzględniony w kolejnym. Tim Cook i spółka celują w sprzedaż na poziomie 20 mln. Jeżeli uda się to zrealizować, będzie to największe otwarcie nowego produktu w historii giganta z logo nadgryzionego jabłka.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto