A A A

Apple zapłaci około 500 milionów dolarów za spowalnianie iPhone'ów

3 marca 2020, 10:15
Firma zgodziła się na zaproponowane przez sąd warunki ugody. Wysokość kwoty będzie zależna od liczby telefonów.
Apple zapłaci około 500 milionów dolarów za spowalnianie iPhone'ów

Firma Apple została jakiś czas temu pozwana przez swoich klientów w USA za sztuczne obniżanie wydajności starszych iPhone'ów. Gigant początkowo tłumaczył, że nie miał na celu przymuszania do zakupu nowszych modeli, a jedynie chciał zabezpieczyć się przed awariami, jakie może spowodować zużyta bateria. Taka linia obrony nie przekonała sądu.

Koncern ostatecznie przyjął więc warunki ugody i zobowiązał się wypłacić 25 dolarów odszkodowania za każdy mniej wydajny iPhone. Kara zależeć będzie od liczby zgłoszonych przypadków i będzie dotyczyć wyłącznie telefonów sprzedanych w USA. Według wstępnych szacunków zasądzona kwota powinna oscylować w okolicach 310–500 mln dolarów.

To nie pierwsza kara nałożona na Apple'a w tej sprawie. Pierwszą była grzywna w wysokości 25 mln euro – zasądzona na rzecz francuskiego urzędu ochrony konsumenta.

fot. Saquib Hassan – Pexels


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto