A A A

Asha 501 - nowa rodzina Nokii

9 maja 2013, 12:38
Asha 501 - nowa rodzina Nokii

Nokia wprowadzi na rynek nową rodzinę telefonów - Nokia Asha 501.

Smartfon jest dostępny w sześciu kolorach do wyboru. Konstrukcja obejmuje dwie główne części: wymienną obudowę oraz odporny na zadrapania 3-calowy wyświetlacz dotykowy z pojedynczym przyciskiem "Wstecz". Telefon jest również wygodny w noszeniu i waży 98 g.

- Dzięki pojedynczemu ruchowi palcem po wyświetlaczu można przejść między dwoma ekranami: głównym i Fastlane. Ekran główny to tradycyjny widok z ikonami. Można uruchamiać na nim aplikacje lub wybierać określone funkcje, takie jak klawiatura czy ustawienia telefonu. Nowy widok Fastlane dostosowano do sposobu, w jaki użytkownicy korzystają z telefonu. Przechowywane i prezentowane są w nim niedawno używane kontakty, serwisy społecznościowe i aplikacje. Użytkownicy mogą śledzić w nim swoje poprzednie i obecne działania oraz korzystać z telefonu wielozadaniowo dzięki łatwemu dostępowi do ulubionych funkcji. Funkcje internetowe - W nowym smartfonie Asha jest dostępna przeglądarka Nokia Xpress Browser, która kompresuje przesyłane dane nawet o 90 proc. Umożliwia dzięki temu szybsze i tańsze przeglądanie mobilnego Internetu.

Firma Nokia zapowiedziała także dostępność nowej aplikacji internetowej Nokia Xpress Now, która poleca nowe materiały na podstawie lokalizacji i preferencji użytkowników oraz popularnych tematów. Aplikacja ta będzie dostępna ze strony głównej przeglądarki lub do pobrania ze Sklepu Nokia.

- Nokia przewyższa oczekiwania wobec kategorii telefonów w cenach poniżej 100 USD, oferując nowy, wyjątkowy model Asha. Pod względem wzornictwa nawiązuje on do rodziny smartfonów Lumia, a jego funkcje, usługi i niska cena zyskają uznanie użytkowników zwracających szczególną uwagę na cenę. Jest to wartościowa nowość na rynku i ciekawa propozycja dla konsumentów korzystających dotychczas z tradycyjnych telefonów - powiedział Neil Mawston, executive director, Global Wireless Practice w firmie Strategy Analytics - Nowy model Nokia Asha 501 został tak zaprojektowany, by zapewnić użytkownikom jak najlepsze mobilne funkcje w przystępnej cenie. Jest wydajny —czuwania sięga 48 dni. Asha 501 to pierwszy smartfon działający na nowej platformie Asha, która stanowi owoc inwestycji firmy Nokia w przejętą w 2012 roku firmę Smarterphone.

- Nowa platforma Asha stanowi otwarte i zgodne ze standardami środowisko umożliwiające tworzenie aplikacji dla konsumentów. Deweloperzy mogą tworzyć aplikacje do modelu Nokia Asha 501, które będą kompatybilne z przyszłymi urządzeniami działającymi na nowej platformie. Dzięki zasięgowi Sklepu Nokia, narzędziom takim jak Nokia In-App Payment oraz Nokia Advertising Exchange (NAX), a także rozliczeniom za pośrednictwem operatorów, Nokia oferuje deweloperom możliwość uzyskiwania większych przychodów.

Do nowych urządzeń Asha przygotowały aplikacje takie marki, jak EA Games, Gameloft, Facebook, Foursquare, ESPN, WhatsApp, The Weather Channel, LinkedIn i Twitter. Na platformie Asha będą też dostępne aplikacje lokalnych deweloperów.

Od III kwartału 2013 roku po raz pierwszy dostępne będą do pobrania usługi HERE — użytkownicy smartfonu Nokia Asha 501 będą mogli dzięki temu korzystać z podstawowych usług lokalizacyjnych.

- Nowy model Nokia Asha 501 ustanawia nowy poziom możliwości w dziedzinie wzornictwa i optymalizacji przystępnych cenowo smartfonów. Połączenie wzornictwa i nowej platformy Asha zaowocowało smartfonem o wysokiej klasy stylu i funkcjach w atrakcyjnej cenie — powiedział Timo Toikkanen, executive vice president, Mobile Phones w firmie Nokia


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto