A A A

Astell&Kern AK70 - odtwarzacz audio z wysokiej półki

29 czerwca 2016, 09:50
Ile może kosztować bardzo dobry odtwarzacz audio z najwyższej półki? Dużo. Za Astell&Kern AK70 przyjdzie zapłacić prawie 5000 zł. Czy jest wart tej ceny?
Astell&Kern AK70 - odtwarzacz audio z wysokiej półki

W ubiegłym miesiącu podczas Targów Hi-End Show w Monachium Astell&Kern przedstawił AK300 - odtwarzacz audio wysokiej rozdzielczości. W zeszłym tygodniu miał miejsce kolejny debiut - w Japonii zaprezentowano nowe urządzenie Astell&Kern AK70. W tym samym tygodniu premiera modelu miała miejsce również w Polsce.

Choć AK300 został wprowadzony jako bardziej przystępny cenowo brat modeli AK320 oraz AK380, to tym razem producent zaprezentował model AK70 w jeszcze bardziej przystępnej cenie celując w segment „entry level". Mimo to, nie pozostawia wątpliwości , że to ciągle bardzo luksusowy model.

Jednocześnie, aby podkreślić walory dźwiękowe odtwarzacza, równocześnie zaprezentowano nowe słuchawki douszne wysokiej klasy AK T8iE drugiej generacji, które powstały w kooperacji z firmą Beyerdynamic. Nowy model słuchawek zawiera okablowanie ze srebra z bardzo solidnym oplotem. Zmieniono również cewkę w przetwornikach.
Astell&Kern AK70 nie jest jakby się wydawało tylko okrojoną wersją w stosunku do pozostałych urządzeń producenta - wręcz okazuje się być pierwszym graczem od Astell&Kern zarówno ze złączem USB (OTG) i wyjściem optycznym.

Pozwala to nie tylko na podłączenie urządzenia jako karty dźwiękowej do komputera PC/MAC i wyprowadzenie dźwięku wysokiej rozdzielczości z pominięciem karty dźwiękowej komputera, ale również możliwość podłączenia innych, zewnętrznych urządzeń audio bezpośrednio do portu USB w AK70. Z kolei wyjście optyczne umożliwia podłączenie przez użytkownika preferowanego DAC-a.

Cyfrowe wyjścia audio na Toslink oraz USB są w stanie przetwarzać sygnał DSD 2.8/5.6MHZ (przez DoP) oraz PCM aż do 384kHz. Ta funkcja jest już teraz również możliwa po aktualizacji firmware dla pozostałych modeli serii 3XX oraz 2XX.

Według danych producenta, Astell&Kern AK70 jest 29 proc. lżejszy, 17 proc. mniejszy i 1.9mm cieńszy niż poprzedni model z tego segmentu - AK100 II. W odróżnieniu od najtańszego odtwarzacza z oferty AK Junior - AK70 posiada dodatkowo zbalansowane gniazdo słuchawkowe 2.5mm, umieszczone zaraz obok standardowego 3,5 mm. Dzięki temu otrzymujemy moc wyjściową do 2.3Vrms - czyli taką samą jak w najwyższym modelu z linii AK380. Wewnątrz wbudowano układ DAC Cirrus Logic CS4398 czyli ten sam co w AK100 II, ale już nie ten sam co w AK300.

Astell&Kern AK70 wspierany jest przez oprogramowanie AK Connect, które umożliwia działanie jako serwer DLNA i streaming muzyki za pomocą wbudowanego WiFi.

Astell&Kern AK70 wyposażony jest we wbudowane 64 GB pamięci wewnętrznej i gniazdo kart microSD.
Uwaga: AK70 jest kompatybilny z AK [CD] Ripper, ale nie jest kompatybilny z AK [winyl] Recorder.
Podobnie jak w AK Jr. w komplecie brak jest pokrowca, który będzie można nabyć oddzielnie za dodatkową opłatą.

Astell&Kern AK70 będzie można już kupić na początku w lipca w cenie 2699 zł brutto, a słuchawki AK T8iE MKII w cenie 4999 zł brutto. Produkty te będą dostępne do testów w wybranych sklepach Audiokracja w Polsce

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto